16. 01. 2018 20:39 | BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Do Pjongčangu cestujú Kuzminová i obe sestry Fialkové

Mužský biatlon bude reprezentovať aj Kazár, ktorý bol na prvej olympiáde v Turíne.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová víťazí v stíhacích pretekov žien v Oberhofe.
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová víťazí v stíhacích pretekov žien v Oberhofe. Foto: TASR

Prezídium Slovenského zväzu biatlonu schválilo nomináciu na ZOH v Pjongčangu. Na päť žien a piatich mužov sa budú klásť vysoké nároky, no ako povedal prezident SZB Tomáš Fusko, "sme na to pripravení". 

Vďaka Anastasii Kuzminovej a Pavlovi Hurajtovi slovenský biatlon vyčnieval na dvoch predchádzajúcich ZOH vo Vancouveri a Soči.

Teraz sa spoľahne na päť žien Anastasiu Kuzminovú, Paulínu a Ivonu Fialkové, Teréziu Poliakovú a Alžbetu Majdišovú, mužský tím tvoria Matej Kazár, Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Michal Šima a Šimon Bartko.

Matej Kazár.
Matej Kazár. Foto: TASR
 

"S návrhom nominácie, ktorý ešte podlieha schváleniu SOV, nebol žiaden problém, uzavreli sme ho podľa plánu hneď po piatom kole Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu," dodal Tomáš Fusko. "Ja som dosť na cestách, členovia prezídia ho individuálne potvrdili dnes, teda v utorok o 10.00 h, elektronicky prostredníctvom mailu, a vyjadrili všeobecný súhlas s navrhovanými menami bez nejakých pochybností."

Kým medzi ženami sa pätica jasne vyrysovala, medzi mužmi visel malý otáznik. Tomáš Fusko: "Čakali sme, či Šimon Bartko potvrdí výkonnosť a konfrontovali sme ho s Kubaliakom. Všetko sa vyriešilo na základe výsledkov, mená sa zoradili a my sme toto poradie rešpektovali."

Slovenský biatlon by mal v Pjongčangu nadviazať na predchádzajúce úspechy. "Boli by sme radi, no biatlon je nevyspytateľný. Po dvoch zlatých a striebornej medaile Kuzminovej a bronzovej Pavla Hurajta sa na nás zvýšil tlak, narástla zodpovednosť. V biatlone neplatia matematické vzorce, vychádzame hlavne z toho, že sme v príprave urobili maximum. V Pjongčangu budeme musieť zvládnuť veternú strelnicu a ak sa nám to podarí, verím, že sa slovenský šport bude môcť o naše výsledky opäť oprieť," dodal Fusko.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018