20. 01. 2018 14:55 | LAUSANNE/TASR

Kórejčania budú pri otvorení olympiády pochodovať pod jednotnou vlajkou

KĽDR vyšle na ZOH v Pjongčangu výpravu s 22 športovcami.

Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach (v strede).
Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach (v strede). Foto: TASR

KĽDR vyšle na ZOH v Pjongčangu výpravu s 22 športovcami. Ako v sobotu oznámil Medzinárodný olympijský výbor (MOV), športovci z Južnej a Severnej Kórey budú na otváracom ceremoniáli spoločne pochodovať pod jednotnou vlajkou.

Prezident MOV Thomas Bach potvrdil, že prvýkrát v histórii bude na olympiáde súťažiť spoločný kombinovaný tím zo športovcami z oboch častí rozdeleného Kórejského polostrova - reprezentantky KĽDR a Kórejskej republiky sformujú jednotné ženské hokejové družstvo.

Namiesto hymny bude pri jeho vystúpeniach hrať Arirang, ľudová pieseň, obľúbená v oboch kórejských štátoch. KĽDR bude mať v Pjongčangu zástupcov aj v krasokorčuľovaní, šortreku, alpskom a bežeckom lyžovaní.

Dvadsaťdva športovcov z KĽDR bude sprevádzať dokopy 24 trénerov a funkcionárov. O detailoch účasti KĽDR na ZOH 2018 sa rozhodlo na sobotňajšom zasadnutí MOV vo švajčiarskom Lausanne, na ktorom sa zúčastnili predstavitelia olympijských výborov z Južnej a Severnej Kórey, zástupcovia oboch krajín v MOV, vládni predstavitelia a členovia organizačného výboru ZOH. Informácie pochádzajú z agentúr AP a DPA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018