27. 01. 2018 09:00 | PJONGČANG/kc

FOTO: Pjongčangské hory sú krásne. Na týchto športoviskách sa predstavia aj Slováci

Pripravili sme pre vás prehľad jednotlivých športovísk ZOH 2018 v Pjongčangu.

Alpensia - olympijská dráha.
Alpensia - olympijská dráha. Foto: Profimedia.sk
Ľadová aréna Kangnung.
Gangneung Oval (rýchlokorčuľovanie).
Hokejová aréna v Gangneungu.

Do začiatku ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu už zostávajú iba dva týždne a prípravy na tento športový sviatok vrcholia. Zápolenia športovcov na XXXIII. zimných hrách bude hostiť 13 športovísk. Organizátorom je síce Pjongčang, ale v samotnom meste športovci súťažiť nebudú.

Časť disciplín sa bude konať v priľahlých horských strediskách. Halové športy a hokejový turnaj budú prebiehať v prístavnom meste Kangnung, ktoré je od Pjongčangu vzdialené približne 45 minút. 

Pripravili sme pre vás prehľad jendotlivých športovísk, na ktorých budú súťažiť aj slovenskí športovci.

Viac fotografií nájdete v našej GALÉRII.

Letecké zábery všetkých športovísk ZOH 2018:


Olympijský štadión v Pjongčangu

Olympijský štadión v Pjongčangu bude dejiskom otváracieho i záverečného ceremoniálu zimnej olympiády 2018. Po skončení ZOH aj zimných paralympijských hier stánok s kapacitou 35-tisíc divákov zbúrajú. Na jeho mieste vyrastie nové múzeum a voľnočasové zariadenie.

Olympijský štadión.
Olympijský štadión. Foto: Profimedia.sk
 

Alpensia - biatlonový areál

Biatlonové stredisko sa nachádza v pjongčangských horách. Má kapacitu 7500 divákov.

Slovenskí fanúšikovia budú môcť sledovať ako sa bude dariť členom našej početnej biatlonovej výpravy v zložení: Anastasia Kuzminová, Alžbeta Majdišová, Ivona a Paulína Fialkové, Terézia Poliaková, Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Šimon Bartko, Michal Šima a Michal Kubaliak.

Alpensia - areál pre bežecké lyžovanie

Areál pre bežecké lyžovanie sa nachádza v tesnej blízkosti toho biatlonového. Postavený bol v roku 1995 a rekonštrukciou prešiel v roku 2009. Bude dejiskom dvoch disciplín - behu na lyžiach a severskej kombinácie.

Alpensia - biatlonový a bežecký areál.
Alpensia - biatlonový a bežecký areál. Foto: Profimedia.sk
 

Alpensia - skokanský areál

Skokanský areál je prispôsobený návštevnosti 8500 divákov, ktorí budú môcť sledovať severskú kombináciu a skoky na lyžiach. V areáli je päť skokanských mostíkov, tri tréningové a dva určené na preteky.

Alpensia - skokanský areál.
Alpensia - skokanský areál. Foto: Profimedia.sk
 

Alpensia - olympijská dráha

Na olympijskej dráhe sa budú konať preteky troch disciplín - bobov, skeletonu a saní. Pozdĺž dráhy môže zápolenie sledovať 7-tisíc divákov. Bobová dráha bola postavená špeciálne pre potreby ZOH 2018 a stála približne 115 miliónov dolárov.

Alpensia - olympijská dráha.
Alpensia - olympijská dráha. Foto: Profimedia.sk
 

Snow Park Phoenix

Snow Park Phoenix má kapacitu až 18-tisíc divákov. Diváci sa môžu tešiť na preteky v akrobatickom lyžovaní a snoubordingu.

Snowpark Phoenix.
Snowpark Phoenix. Foto: Profimedia.sk
 

Lyžiarske stredisko Jeongseon

Lyžiarske stredisko sa nachádza na hore Gariwang a bude hostiť preteky alpského lyžovania. Kapacita strediska je 6,5-tisíc divákov. Stredisko oficiálne otvorili v roku 2016.

Lyžiarske stredisko Jeongseon.
Lyžiarske stredisko Jeongseon. Foto: Profimedia.sk
 

Lyžiarske stredisko Jongpčon

Druhé stredisko, v ktorom sa predstavia lyžiari, má kapacitu 12-tisíc divákov. Lyžiarske stredisko Jongpchjon bude dejiskom obrovského slalomu, slalomu a tímových pretekov.

Práve tu sa predstavia slovenskí lyžiari. O medailové umiestnenie zabojujú Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová aj Soňa Moravčíková a bratia Adam a Andreas Žampovci.

Lyžiarske stredisko Jongpčon.
Lyžiarske stredisko Jongpčon. Foto: Profimedia.sk
 

Hokejová aréna Kangnung

Trojposchodová hala má kapacitu 10-tisíc divákov a budú sa v nej konať zápasy mužov a súboje o medaily. Hokejová aréna je nová a bola dostavaná v marci 2017. Zápasy v nej odohrá aj slovenský olympijský tím.

Hokejová aréna Kangnung.
Hokejová aréna Kangnung. Foto: Profimedia.sk
 

Curlingové centrum Kangnung

Zimný štadión v meste Kangnung bude dejiskom curlingového turnaja. Do malej haly z roku 1998 sa vojde 3-tisíc divákov. Hala prešla pred ZOH 2018 rekonštrukciou.

Curlingové centrum Kangnung.
Curlingové centrum Kangnung. Foto: Profimedia.sk
 

Ovál Kangnung

Stavba určená pre preteky v rýchlokorčuľovaní bola dostavaná v roku 2017, krátko pred začiatkom svetového šampionátu. Kapacita arény je 8-tisíc divákov.

Ovál Kangnung.
Ovál Kangnung. Foto: Profimedia.sk
 

Olympijská dedina

V hlavnej dedine v Pjongčangu, ktorú pre športovcov sprístupnia 1. februára, nájde prechodný domov 3894 účastníkov ZOH 2018.

V tých istých priestoroch budú tiež ubytovaní paralympionici, ktorých súťaže budú prebiehať 8.-18. marca. Druhá olympijská dedina v meste Kangnung bude hostiť počas hier 2900 olympionikov.

Olympijská dedina v Pjongčangu.
Olympijská dedina v Pjongčangu. Foto: Profimedia.sk
 

V týchto priestoroch budú ubytovaní olympionici

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018