24. 01. 2018 17:10 | BRATISLAVA/TASR

Na OH sa podľa očakávania predstaví Zuzulová s Vlhovou. Ktorí lyžiari ich doplnia?

S výpravou do Pjongčangu pôjde 14 členov realizačných tímov.

Adam Žampa a Veronika Velez Zuzulová.
Adam Žampa a Veronika Velez Zuzulová. Foto: TASR

Na zimnej olympiáde bude Slovensko reprezentovať predbežne päť zástupcov zjazdového lyžovania. Okrem elitných slalomárok Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej aj Soňa Moravčíková a bratia Adam a Andreas Žampovci. 

Pätica bude súťažiť nielen individuálne, ale aj v tímových pretekoch, v ktorých Slovensko na vlaňajších MS senzačne získalo striebro. "Nominácie športovcov Úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie dnes schválilo predsedníctvo SLA," informovala TASR Darina Kubeková, športová riaditeľka zjazdárskeho úseku SLA.

"Slovensku bola Medzinárodným olympijským výborom pridelená pre alpské disciplíny táto kvóta, ale v rámci prerozdelenia neobsadených kvót inými krajinami ešte stále bojujeme o ďalšie miesto. Šancu tak majú aj náhradníci Matej Falat alebo Barbara Kantorová," doplnila Kubeková.

S výpravou do Pjongčangu pôjde 14 členov realizačných tímov. "Za vedúceho celého tímu SLA predsedníctvo SLA určilo Michala Maláka z bežeckého úseku. Úseku alpských disciplín miesto organizačného vedúceho pridelené nebolo," dodala Kubeková.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018