26. 01. 2018 10:58 , článok bol aktualizovaný 26. 01. 2018 11:26 | BRATISLAVA/kc

SOV schválil výpravu. Toto je 56 športovcov, ktorí nás budú reprezentovať v Pjongčangu

Ako posledný pribudol do nominácie bežec na lyžiach Miroslav Šulek.

ZOH 2018 v Pjongčangu.
ZOH 2018 v Pjongčangu. Foto: Profimedia.sk

Slovenský olympijský výbor (SOV) na svojom valnom zhromaždení schválil zloženie výpravy slovenských športovcov, ktorí sa predstavia na ZOH 2018 v Pjongčangu. Na facebooku o tom informoval Slovenský olympijský tím.

Slovensko posiela do Južnej Kórei 56 športovcov. Ako posledný pribudol do nominácie bežec na lyžiach Miroslav Šulek. Okrem športovcov je vo výprave 65-členný sprievod, v Pjongčangu bude SR reprezentovať výprava so 121 členmi.

Vlajkonosičkou slovenskej výpravy bude lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová. 

Medzi poslednými odovzdali zoznam výpravy hokejisti, Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) ešte vo štvrtok riešil situáciu ohľadne uvoľnenia Vladimíra Országha jeho zamestnávateľom HC 05 Banská Bystrica.

"Nepovedal by som, že nám to narobilo problém. Športový život prináša aj takéto situácie. Vtedy je potrebné si sadnúť a odkomunikovať všetky veci. Toto bola jedna z nich a takých ešte bude dosť. Ale dôležitý je konečný výsledok a ten je pozitívny pre šport a pre slovenský hokej zvlášť. Takže sa teším," povedal pre TASR prezident SOV Anton Siekel.

Medzi 56 menami bude mať slovenská výprava niekoľko medailových nádejí, prezidenta SOV poteší každý, kto sa pobije o čo najlepšie umiestnenie.

"Sú tam všetci, ktorí si nomináciu zaslúžili. Splniť jej kritériá nie je jednoduché. Už len kvalifikovať sa na ZOH je veľmi náročné a ja to vnímam ako veľký úspech pre slovenský šport. SOV je tu na to, aby pripravil týmto športovcom dobré podmienky. Nie je naša zásluha, že sa na ZOH kvalifikovali, my im akurát musíme pripraviť všetko pre to, aby im nič nechýbalo. Potom sa zmeníme na fanúšikov a budeme im držať palce a tešiť sa z každého úspechu," povedal Siekel.

"Je to veľký záväzok, ktorý majú na pleciach. Sú tu tréneri, rodičia, kluby a na konci tejto pyramídy je Slovensko. Je teraz na nich, aby ukázali, že energia ktorú dostali, bola k niečomu dobrá. Poteší ma každý úspech, ale nebudem sklamaný, ak uvidím, že bojovali a dosiahli svoje osobné rekordy. Fanúšik ocení aj to, keď uvidí pozitívnu energiu od všetkých reprezentantov," dodal Siekel.

Nominácia slovenskej výpravy na ZOH 2018

(zdroj: olympic.sk)

BIATLON

Matej Kazár, Tomás Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šíma, Šimon Bartko, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková.

BEH NA LYŽIACH

Peter Mlynár, Andrej Segeč, Miroslav Šulek, Alena Procházková, Barbora Klementová

ĽADOVÝ HOKEJ

Ján Laco, Branislav Konrád, Patrik Rybár, Ivan Baranka, Michal Čajkovský, Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Tomáš Starosta, Juraj Valach, Peter Čerešňák, Juraj Mikuš, Martin Bakoš, Miloš Bubela, Marcel Haščák, Lukáš Cingeľ, Tomáš Marcinko, Patrik Lamper, Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Andrej Kudrna, Peter Ölvecký, Michal Krištof, Matej Paulovič, Matúš Sukeľ, Marek Hovorka

KRASOKORČUĽOVANIE

Lukáš Csӧlley, Nicole Rajičová, Lucie Myslivečková

SÁNKOVANIE

Jozef Ninis, Jakub Šimoňák, Marek Solčanský, Karol Stuchlák, Katarína Šimoňáková

SNOUBORDING

Klaudia Medlová

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat, Petra Vlhová, Veronika Velez Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbora Kantorová, 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018