12. 02. 2018 01:45 , článok bol aktualizovaný 12. 02. 2018 04:25 | PJONGČANG/TASR, rd

Vlhová si na debut na ZOH 2018 musí počkať, obrovský slalom odložili na iný deň

O medaily tak v pondelok ráno SEČ bojovala iba snoubordistka Klaudia Medlová.

Bránky obrovského slalomu žien ZOH 2018, ktorý z dôvodu silného vetra preložili na iný termín.
Bránky obrovského slalomu žien ZOH 2018, ktorý z dôvodu silného vetra preložili na iný termín. Foto: TASR/AP

Pondelkový obrovský slalom žien na ZOH v Pjongčangu zrušili a preložili na štvrtok. Dôvodom bol silný vietor, ktorý by neumožnil regulárny priebeh súťaže.

Mrazivé počasie a predovšetkým nepríjemný nárazový vietor robí starosti organizátorom všetkých podujatí okolo horského rezortu Alpensia. 

 

V nedeľu v Čongsone zrušili zjazd mužov a presunuli ho na štvrtok, tým pádom super-G mužov posunuli na piatok.

Vo štvrtok sa 1. kolo "obráku" pôjde o 9.30 h (1:30 SEČ), druhé o 13.15 (5:15 SEČ) a medzitým o 11.00 (3:00 SEČ) zjazd, takže v jeden deň dve nahrádzané súťaže.

Obrovský slalom v Jangpchjongu tak mal byť prvou súťažou v alpských lyžiarskych disciplínach, ale ani druhý pokus odpichnúť zjazdársky program nevyšiel.

Na štart obrovského slalomu sa chystali Petra Vlhová s číslom 8, Soňa Moravčíková (39.) a Barbara Kantorová (58.).

Pre Vlhovú a ďalšie špičkové pretekárky v oboch točivých disciplínach je to náročná situácia, lebo deň predtým je na programe slalom.

Podľa Mateja Gemzu, asistenta jej šéftrénera si však z toho až takú hlavu nerobila. "Išla sa zohriať a prezliecť na izbu a popoludní ide trénovať slalom. Zobrala to úplne normálne, je na takéto situácie zvyknutá. Hneď po tom, ako odvolali preteky, podarilo sa nám vybaviť tréning na trati slalomu. Podvečer už len regenerácia," informoval TASR. 

Predsa však iné sú podujatia Svetového pohára ako olympijské jednorázovky raz za štyri roky: "Áno, je to trochu iné, lebo ide o to ako ďalej, ako nám nahustia program a či sa opäť niečo neudeje. Nie je to optimálne dva dni po sebe, napríklad ani pre čas na regeneráciu, ale týka sa to aj iných pretekárok a ako som povedal, je to v našom športe bežné. Keď prší alebo fúka, tak sa všetko mení."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018