15. 02. 2018 15:11 | PJONGČANG/zg, TASS

Kuzminová venovala medailu bratovi Antonovi, ktorý doplatil na ruskú dopingovú kauzu

Anton Šipulin v Pjongčangu chýba, MOV mu udelil dištanc.

Anastasia Kuzminová so svojim bratom Antonom Šipulinom na archívnej snímke z roku 2013.
Anastasia Kuzminová so svojim bratom Antonom Šipulinom na archívnej snímke z roku 2013. Foto: Profimedia.sk
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová v cieli vytrvalostných pretekov na 15 km.
Anastasia Kuzminová.

Dvojnásobná medajlistka z Pjongčangu Anastasia Kuzminová venovala druhú striebornú medailu, ktorú získala v biatlonových vytrvalostných pretekoch na 15 km, bratovi Antonovi Šipulinovi. Povedala to ruským novinárom krátko po skončení súťaže a cituje ju agentúra tass.ru.

"Je to veľmi ťažká situácia, o ktorej by som nechcela hovoriť. Rodičia sa pýtali, či sem majú prísť, ale som rada, že prišli, pretože sa málo vidíme. Sú pre mňa veľká opora. Moja mama často hovorí, že Antoška tu chýba, bolí ju srdce a duša," vyznala sa slovenská reprezentantka.

Anastasia Kuzminová a brat Anton Šipulin.
Anastasia Kuzminová a brat Anton Šipulin. Foto: AP TASR/Michal Svítok
 

Kuzminovej brat nemohol štartovať na olympiáde v Pjongčangu, pretože dostal od Medzinárodného olympijského výboru dištanc. Hoci ho krátko pred ZOH Športový arbitrážny súd očistil, MOV napriek tomu trval na svojom rozhodnutí.

"A preto venujem túto medailu Antonovi," zdôraznila naša úspešná reprezentantka. Na otázku, či mu ju reálne aj daruje, povedala, že to s bratom vyriešia, keď sa stretnú. "Sú rozdielné slová venovať a darovať medailu," dodala.

Kuzminová sa už rozhodla, že po tejto sezóne ukončí svoju športovú kariéru. "Mám 33 rokov a dve deti. Je seriózne zamyslieť sa, čo je v živote dôležitejšie - šport alebo rodina," povedala Kuzminová. Rodáčka z ruského Ťumeňu reprezentuje Slovensko od roku 2008.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018