Správy z vášho kraja:
20. 02. 2018 13:52 | PJONGČANG/kc

Paulína Fialková v slzách. Čo sa stalo na prvej streľbe?

Podľa Anastasie Kuzminovej z toho netreba robiť tragédiu.

Paulína Fialková (vpravo) odovzdáva štafetu Anastasii Kuzminovej v pretekoch miešaných štafiet.
Paulína Fialková (vpravo) odovzdáva štafetu Anastasii Kuzminovej v pretekoch miešaných štafiet. Foto: TASR

Takýto koniec pretekov zmiešaných štafiet zrejme nečakal nikto. Slováci nedobehli do cieľa, už po prvej odovzdávke totiž nabrali priepastnú stratu.

Paulína Fialková bola na prvej streľbe veľmi nervózna a z ôsmich rán trafila iba jeden terč. Musela tak absolvovať štyri trestné okruhy a nabrala trojminútovú stratu na súperky. V stojke potom pridala ďalší trestný okruh a bolo po nádejach na medailu.

Aby toho nebolo málo, vysvitlo, že sa pomýlila pri počítaní trestných okruhov a zabehla o jeden menej, čo znamenalo automaticky dvojminútovú penalizáciu.

Paulína Fialková počas prvej streľby ležmo.
Paulína Fialková počas prvej streľby ležmo. Foto: TASR
 

Paulína Fialková v cieli cez slzy len ťažko hľadala slová: "Ja vôbec neviem, tá ležka...ja som ešte odchádzala z nástrelu s tým, že je to dobre nastavené, že musím reagovať na vietor. Aj som reagovala ale proste to nepadalo. Ten pocit bezradnosti...že čo mám spraviť. Ja neviem, pokazila som to celému tímu. Musím sa za to ospravedlniť všetkým," uviedla pre RTVS. Video si môžete pozrieť tu .

Anastasia Kuzminová to už nedokázala zachrániť a keďže slovenský tím zaostal o kolo, podľa pravidiel ho tak stiahli z trate v pretekoch skončil.

Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

„Máme pred sebou ďalšiu štafetu, treba to rozdýchať a nerobiť z toho tragédiu. Ja viem, že sú to olympijské hry a veľká smola...je to život, je to šport a takéto veci sa stávajú. Treba sa z toho poučiť a neopakovať takéto chyby," uviedla v rozhovore pre RTVS Kuzminová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018

Už ste čítali?