24. 02. 2018 10:21 | PJONGČANG/TASR

Velez - Zuzulová a Vlhová chystajú v apríli veľké prekvapenie pre fanúšikov. Tu sú prvé detaily

Kamrátky na svahu aj mimo neho usporiadajú veľkú šou na Slovensku.

Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová
Veronika Velez Zuzulová a Petra Vlhová Foto: FOTO TASR - Marko Erd

Veronika Velez-Zuzulová sa po vážnom zranení kolena stihla vrátiť včas pred zimnými olympijskými hrami v Pjongčangu. Nie však natoľko, aby sa dostala do svojej špičkovej formy a mohla v slalome bojovať o medaily. Napriek tomu rozhodnutie predĺžiť si kariéru neľutuje, vyslúžila si ním rešpekt lyžiarskeho sveta.

Velez - Zuzulová sa v Ofterschwangu rozlúči s lyžiarskou elitou

Práve na rozlúčku s lyžiarskym svetom sa bude 33-ročná Slovenka sústrediť na marcovom podujatí Svetového pohára v Ofterschwangu, kde to už nebude o tvrdom tréningu: "Na tú jazdu, ktorú tam predvediem, mi ho veľa netreba. Mnoho pretekárok mi povedalo, že by bola škoda, keby som sa len tak vytratila. Rodina neprišla do Pjongčangu, všetci budú môcť prísť tam. Je dôležité, aby som to ešte absolvovala. Počula som, že sa tam bude lúčiť aj Rakúšanka Michaela Kirchgasserová, takže budeme dve."

V apríli exhibičný paralelný slalom s Petrou Vlhovou

Velez-Zuzulová si schovala niečo aj na Slovensko, kde chystá udalosť na 7. apríla: "Rieši sa to, ale chceli by sme, aby to bol paralelný slalom. Chcela by som ísť so sponzormi a moju poslednú jazdu s Petrou Vlhovou, večer by potom mala byť akcia. Dievčatá zo SP neprídu, Peťa mi bude stačiť. S ňou som toho zažila najviac, ona je najdôležitejšia."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z OH 2018