06. 06. 2021 14:51 | BRATISLAVA/TASR

Slafkovský obhájil miesto v národnom tíme na úkor Martikána

Sčasti napravil chuť po neúspešnej olympijskej kvalifikácii.

Alexander Slafkovský.
Alexander Slafkovský. Foto: TASR

Alexander Slafkovský bude aj v tejto sezóne súčasťou slovenskej reprezentácie C1 vo vodnom slalome. Miesto si zaistil na úkor dvojnásobného olympijského víťaza Michala Martikána, keď zvíťazil v nedeľných pretekoch 6. kola Slovenského pohára v Čunove, ktoré boli zároveň záverečným nominačným podujatím.

Slafkovský uspel práve pred Martikánom o 0,78 sekundy. Pred záverečnou fázou nominácie pritom nebol v ideálnej pozícii, keď na istotu potreboval dvakrát vyhrať.

V sobotu síce obsadil druhé miesto, ale zdolal ho iba Matej Beňuš, ktorý má vďaka účasti na olympiáde v Tokiu isté miesto. Tridsaťosemročný Slafkovský si tak sčasti napravil chuť po neúspešnej olympijskej kvalifikácii, keď mu nevyšli posledné preteky na ME v Ivrei a účasť v Tokiu si vybojoval Beňuš.

Tretím členom reprezentačného tímu v C1 mužov bude Marko Mirgorodský. Ten si to zaistil už v sobotu, keď mu na definitívu stačilo tretie miesto.

V ženskej céjednotke budú reprezentovať Slovensko okrem olympioničky Moniky Škáchovej aj Zuzana Paňková a Simona Glejteková, ktorá si zaistila miesto v družstve vďaka nedeľnému triumfe pred Paňkovou a Soňou Stanovskou, ktoré dosiahli rovnaký čas.


VIAC Z OH 2020