26. 07. 2021 14:27 | TOKIO/tvnoviny.sk, TASR

Bizarný začiatok triatlonu: Štart museli opakovať, polovicu športovcov blokovala loď

Tých, ktorí skočili do vody skôr, doviezli späť na skútroch a paddleboardoch.

Predčasný štart triatlonistov v Tokiu na OH.
Predčasný štart triatlonistov v Tokiu na OH. Foto: Twitter.com/ Olympics FanZone
Zlatý nórsky triatlonista Kristian Blummenfelt
Loď, ktorá prekážala pri štarte v triatlone mužov.
Predčasný štart triatlonistov v Tokiu na OH.

Pred začiatkom triatlonu mužov, v ktorom je prvá disciplína plávanie, sa odohrala veľmi bizarná situácia. Asi polovica pretekárov na olympiáde skočila do vody skôr než ich súperi, pretože im v momente štartového výstrelu blokoval cestu prechádzajúci veľký čln.

Plavcov, ktorí skočili do vody, organizátori po pár desiatkach odplávaných metrov vrátili späť na štart. Boli medzi nimi aj najväčší favoriti ako Mario Mola alebo Vincent Luis. Pretekárov späť doviezli skútrami a paddleboardami a štartovaciu pištoľ triatlonisti počuli znova, píše nova.cz .

Loď, ktorá prekážala pri štarte v triatlone mužov.
Loď, ktorá prekážala pri štarte v triatlone mužov. Foto: AP Photo/Jae C. Hong
 

Zlatú medailu si napokon odniesol nórsky triatlonista Kristian Blummenfelt. V Odaiba Marine Parku triumfoval s náskokom 11 sekúnd pred Britom Alexom Yeem. Bronz vybojoval Novozélanďan Hayden Wilde, ktorý za víťazom zaostal o 20 sekúnd.

 

Zlatý nórsky triatlonista Kristian Blummenfelt
Zlatý nórsky triatlonista Kristian Blummenfelt Foto: TASR/AP
 

Blummenfelt zvládol 1 500 m plavecký úsek, 40 km jazdu na bicykli a 10 km beh v čase 1:45:04. Nór narušil olympijskú hegemóniu Britov. Na OH 2016 v Riu de Janeiro i na OH 2012 v Londýne sa v triatlone tešil z najcennejšieho kovu Alistair Brownlee, ktorý sa nedostal do nominácie na tokijské hry.

Výsledky triatlonu mužov

1. Kristian Blummenfelt (Nór.) 1:45:04, 2. Alex Yee (V. Brit.) +11 s, 3. Hayden Wilde (Nový Zél.) +20, 4. Marten Van Riel (Belg.) +48, 5. Jonathan Brownlee (V. Brit.) +49, 6. Kevin McDowell (USA) +50; 7. Bence Bicsák (Maď.) +52, 8. Gustav Iden (Nór.) +56

Zdroj: Twitter/Olympics FanZone

Všetky dôležité správy z diania na olympiáde v Tokiu nájdete TU.


VIAC Z OH 2020