28. 07. 2021 11:13 | TOKIO/kc

VIDEO: Marocký boxer na OH v Tokiu napodobnil Mikea Tysona, súperovi sa chcel zahryznúť do ucha

Novozélanďan sa ho prekvapivo zastal.

Marocký boxer Youness Baalla sa na OH v Tokiu zviditeľnil nešportovým správaním.
Marocký boxer Youness Baalla sa na OH v Tokiu zviditeľnil nešportovým správaním. Foto: Profimedia.sk

Marocký boxer Youness Baalla sa na OH v Tokiu zviditeľnil nešportovým správaním. Svojho súpera, Novozélanďana Davida Nyika, ktorý mu toho v ringu veľa nedovolil a išiel si po jasné víťazstvo, sa v treťom kole pokúsil uhryznúť do ucha. Napodobnil tak legendárneho boxera Mikea Tysona, ktorý si v roku 1997 v titulovom zápase „pochutnal" na uchu Evandera Holyfielda.

Nyika napokon súboj vo váhovej kategórii do 91 kg suverénne vyhral 5:0, Maročana diskvalifikovali až dodatočne, rozhodca si totiž jeho „kanibalský útok" nevšimol, píše agentúra Reuters.

Baalla sa následne na sociálnych sieťach sťažoval, že ho novozélandskí fanúšikovia zasypávajú nenávistnými správami. Nyika sa ho následne zastal a správanie svojich fanúšikov odsúdil.  „V bitke z ľudí vychádza to najlepšie aj najhoršie. Je to súčasť športu. Svojho súpera si vážim a chápem jeho frustráciu. Prosím, nepíšte mu, pokiaľ mu nemáte čo povedať pozitívneho,“ napísal Nyika na sociálnej sieti.

Please read: The heat of battle can bring the best AND the worst out of people. This is part of sport. I have nothing...

Uverejnil používateľ David Nyika Utorok 27. júla 2021


 


VIAC Z OH 2020