29. 07. 2021 04:50 , článok bol aktualizovaný 29. 07. 2021 06:39 | TOKIO/TASR

Csemez sa neodplatil Darčiňanovi za prehru z MS: Som veľmi sklamaný

Neprebojoval sa tak do štvrťfinále.

Andrej Csemez s trénerom Tomi Kid Kovácsom počas osemfinálne na OH v Tokiu.
Andrej Csemez s trénerom Tomi Kid Kovácsom počas osemfinálne na OH v Tokiu. Foto: AP Photo/Frank Franklin II
Andrej Csemez s trénerom Tomi Kid Kovácsom počas osemfinálne na OH v Tokiu.
Boxer Andrej Csemez s trénerom Tomim Kid Kovácsom na OH v Tokiu.
Andrej Csemez vs. Arman Darčiňan v osemfinále OH v Tokiu.

Boxer Andrej Csemez sa na OH 2020 v Tokiu neprebojoval do štvrťfinále. Opäť stroskotal na Armanovi Darčiňanovi.

Dva roky po tom, ako ho arménsky pästiar vyradil v osemfinále na majstrovstvách sveta v Jekaterinburgu, zopakoval rovnakú výhru 5:0 na body aj v osemfinále hmotnostnej kategórie do 75 kg na hrách v Tokiu. Prvý slovenský zástupca v olympijskom ringu po 25 rokoch tak bol po štvrtkovom zápase veľmi sklamaný.

Po stretnutí s ním lomcovali emócie a bol sám na seba nahnevaný, keďže veril, že na svojej premiérovej olympiáde môže ísť oveľa ďalej. „Nie som so sebou vôbec spokojný. Neviem čo povedať, pokazil som ten zápas. Ako som povedal, ja som si to sem neprišiel užívať, ja som tu v robote. Bolo to tak v prvom zápase a aj teraz, bohužiaľ dnes to nevyšlo," uviedol.

Arménsky boxer Arman Darčiňan (vľavo) sa teší po výhre nad Andrejom Csemezom.
Arménsky boxer Arman Darčiňan (vľavo) sa teší po výhre nad Andrejom Csemezom. Foto: TASR/AP
 

Bronzový medailista z EH 2019 v Minsku vyhral 1. kolo u štyroch z piatich rozhodcov, no druhé a tretie bolo u všetkých v prospech o štyri roky staršieho Darčiňana. „Prvé kolo bolo dobré, robil som to, čo som chcel, no v druhom a treťom som sa veľmi unavil a nevedel som zaboxovať tak, ako som chcel. Vôbec to nebolo o skúsenostiach. Bolo to tým, že som dva dni robil váhu a poriadne som nejedol a nepil. V tomto sa musím zlepšiť, aby som nemusel toľko odvodňovať a trénovať pred zápasom," uviedol.

Csemez je prvý slovenský boxer pod piatimi kruhmi po 25 rokoch. Naposledy súťažili v Atlante 1996 Peter Baláž a Gabriel Križan. Zverenec trénera Tomáša Kovácsa si vybojoval olympijskú miestenku v kategórii do 75 kg na európskej kvalifikácii v Paríži, kde zároveň získal bronzovú medailu. Priamo v Tokiu zdolal v 1. kole Aarona Solomona Princa z Trinidadu a Tobaga na body.

Andrej Csemez vs. Arman Darčiňan v osemfinále OH v Tokiu.
Andrej Csemez vs. Arman Darčiňan v osemfinále OH v Tokiu. Foto: AP Photo/Frank Franklin II
 

Druhý zápas proti Darčiňanovi mu však už nevyšiel. „Pred dvoma rokmi sme prehrali jednoznačne všetky tri kolá. Dnes sme 1. kolo vyhrali my, Bandi výborne dodržoval taktiku, ktorú sme si stanovili, bol v dobrom pohybe, robil dobré protiúdery. Žiaľ, pod tým stálym tlakom Arména, ktorý je absolútny tempo boxer, mu v 2. kole začínali dochádzať sily, prestal si držať ideálnu vzdialenosť a začal sa viac presadzovať súper. Tretie to v podstate len podčiarklo. Druhé a tretie kolo išlo zaslúžene na arménsku stranu, čo nás mrzí," povedal reprezentačný tréner Pavol Hlavačka.

„Čo sa týka celej olympiády, musím pred Bandim dať klobúk dole, za to ako profesionálne ku všetkému pristupoval už od kvalifikácie až po samotné OH. Dal do toho všetko. Po 25 rokoch máme boxera na hrách, dokázal tu zvíťaziť a určite hanbu neurobil ani v tomto zápase. Bolo to náročné a boxovalo sa dosť skoro po rannom vážení, čo nie je ideálne zvlášť pre jeho štýl, ktorý si vyžaduje neustály pohyb na nohách proti takémuto súperovi," dodal.


VIAC Z OH 2020