07. 08. 2016 08:12 | RIO DE JANEIRO/TASR

Schmiedlová zvládla olympijskú premiéru a vyradila Vinciovú

Zápas sledoval v hľadisku aj prezident SR Andrej Kiska.

Anna Karolína Schmiedlová sa raduje po výhre nad Taliankou Robertou Vinciovou.
Anna Karolína Schmiedlová sa raduje po výhre nad Taliankou Robertou Vinciovou. Foto: TASR/AP
Anna Karolína Schmiedlová sa raduje po výhre nad Taliankou Robertou Vinciovou.
Anna Karolína Schmiedlová odvracia loptičku Talianke Roberte Vinciovej.
Prezident SR Andrej Kiska s dcérou Natáliou tlieskajú slovenskej tenistke Anne Karolíne Schmiedlovej.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová úspešne vstúpila do olympijského turnaja v Riu de Janeiro. Pri svojom debute pod piatimi kruhmi vyradila v 1. kole dvojhry šiestu nasadenú Talianku Robertu Vinciovú 7:5, 6:4.

Zápas veľmi dobrej úrovne sledoval v hľadisku aj prezident SR Andrej Kiska. V 2. kole čaká Schmiedlovú víťazka súboja medzi Ruskou Jekaterinou Makarovovou a Turkyňou Caglou Büyükakcayovou.

Schmiedlová eliminovala hlavnú zbraň súperky

Slovenskej reprezentantke vyšiel úvod zápasu, keď v druhom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 3:0. Vinciová síce v ďalších minútach otočila na 4:3, no záver setu patril Schmiedlovej.

Za stavu 5:4 ešte nevyužila dva setbaly, no v dvanástom geme premenila po víťaznom bekhende v poradí tretiu možnosť. Slovenka ťažila z výborného pohybu po dvorci, dokázala eliminovať Vinciovej obávaný bekhendový slajz.

Na začiatku druhého dejstva sa Schmiedlová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Vinciová potom ožila, vďaka variabilnej hre i početným nevynúteným chybám súperky otočila na 4:2, no záver setu opäť patril Schmiedlovej.

Prezident SR Andrej Kiska s dcérou Natáliou tlieskajú slovenskej tenistke Anne Karolíne Schmiedlovej.
Prezident SR Andrej Kiska s dcérou Natáliou tlieskajú slovenskej tenistke Anne Karolíne Schmiedlovej. Foto: TASR/AP
 

Proti Vinciovej a v Riu sa jej darí

Vlaňajšia víťazka turnajov v Katoviciach i Bukurešti získala štyri gemy v rade a pri podaní Vinciovej premenila v poradí tretí mečbal.

Nadviazala tak na triumf nad Taliankou z vlaňajších "malých" MS WTA v čínskom Ču-chaji. Schmiedlovej sa v Riu darí, vlani postúpila v brazílskom veľkomeste do svojho prvého finále na okruhu WTA.

Mala toho plné zuby

"Ja stále nemôžem uveriť, že sa mi podarilo vyhrať. To by asi nikto neveril, že po tom všetkom zdolám hráčku z top desať. Ale som veľmi šťastná, nielen preto, že som vyhrala, ale že som aj dobre hrala," tešila sa po zápase.

Recept bol pomerne jednoduchý: "Cítila som sa dobre preto, že toto je olympiáda, tú si treba užiť. Takže som necítila nejaký prílišný stres. Super, že ma prišlo povzbudiť veľa ľudí. Veľmi ma to prekvapilo a cítila som, že mám väčšiu podporu ako súperka."

Priznala, že mala to ho "plné zuby", lebo takto neskoro už dlho nehrala. Zápas sa skončil polhodinu pred "večierkou", teda o 21.30 miestneho času. "Už som chcela ten zápas skončiť. Bolo to také zvláštne. Ale ináč som sa hýbala dobre a dokázala som prejsť mnohými ťažký loptami, z čoho mám najväčšiu radosť."

V druhom sete do bolo ozaj kritické. Za stavu 2:0 pre 21-ročnú Slovenku sa zdalo, že plné zuby toho má o 12 rokov staršia súperka. Talianska tenistka však vtedy na čas zvrátila vývoj a viedla 4:2. "Bol to proste výpadok," konštatovala.

ženy - dvojhra - 1. kolo:
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Roberta Vinciová (6-Tal.) 7:5, 6:4

Komentáre ( 0)


VIAC Z Rio 2016