08. 08. 2016 21:34 | RIO DE JANEIRO/TASR

Schmiedlová sa do 3. kola nepozrie, Makarovová bola nad jej sily

Stále platí, že dosiaľ naposledy vybojovala aspoň dva triumfy za sebou v septembri 2015 v čínskom Wu-chane.

Anna Karolina Schmiedlová odvracia loptičku Ruske Jekaterine Makarovovej v 2.kole ženskej dvojhry na OH 2016 v Rio de Janeiro.
Anna Karolina Schmiedlová odvracia loptičku Ruske Jekaterine Makarovovej v 2.kole ženskej dvojhry na OH 2016 v Rio de Janeiro. Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila pri svojej premiére pod piatimi kruhmi v 2. kole dvojhry. S Ruskou Jekaterinou Makarovovou prehrala na dvorci v Riu de Janeiro po trojsetovej bitke 6:3, 4:6 a 2:6. Duel trval 2:21 h.

V úvode si obe súperky držali svoje podanie. V piatej hre sa podarilo Ruske premiérovo prelomiť podanie Schmiedlovej, ale tento moment viac naštartoval slovenskú tenistku. Dvakrát za sebou súperku brejkla a ziskom štyroch hier v rade získala prvý set po výsledku 6:3.

Druhý set bol v znamení vyrovnanej zápletky až do desiateho gemu, v ktorom Schmiedlová stratila svoje podanie a zároveň aj celý set 4:6. Slovenská tenistka síce prelomila hneď v úvode tretieho setu podanie Rusky, ale v ďalšom priebehu už mala jej súperka jasne navrch. Z 0:1 otočila na 4:1 a dokráčala až k postupu do osemfinále. V ňom sa stretne s Češkou Petrou Kvitovou.

ženy - dvojhra - 2. kolo:

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - 3:6, 6:4, 6:2

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Rio 2016