10. 08. 2016 10:04 | RIO DE JANEIRO/TASR

Beňuš po pretekoch: Teším sa domov, deti ma tento rok poriadne nevideli

Matej Beňuš získal na olympiáde striebornú medailu.

Matej Beňuš na stupni víťazov v Riu, kde pri svojej premiére získal striebro.
Matej Beňuš na stupni víťazov v Riu, kde pri svojej premiére získal striebro. Foto: TASR/AP
Matej Beňuš získal jubilejnú tridsiatu olympijskú medailu pre Slovensko.
Matej Beňuš sa zo striebornej olympijskej medaily raduje s trénerom Jurajom Minčíkom.
Matej Beňuš sa teší po finálovej jazde kategórie C1počas LOH Riu de Janeiro.

Prvý slovenský medailista na olympiáde v Riu na improvizovanej tlačovke v Slovenskom dome TASR priznal, že svoj mobil riadne prelustruje možno až na druhý deň.

Darmo, strieborná medaila si žiada svoju štandardnú daň. "SMS-ky som ani nestihol všetky prečítať. Bola tlačovka v areáli, potom dopingová kontrola a ani som sa poriadne nestihol navečerať," povedal po pretekoch

A to na vodnoslalomárskeho borca ešte čakali nejaké tie povinnosti v kruhu krajanov. Naveľa však pripustil, že aspoň s manželkou čosi pohovoril.

"Bola u nás návšteva, kamaráti, všetci mali radosť. Teším sa domov, užijem si to. Možno vybehnem niekam na víkend, ale ináč len doma. Teším sa na deti, tento rok som bol s nimi veľmi málo. Menší má deväť mesiacov a bol som s ním menej ako polovicu jeho života." 

Matej Beňuš získal jubilejnú tridsiatu olympijskú medailu pre Slovensko.
Matej Beňuš získal jubilejnú tridsiatu olympijskú medailu pre Slovensko. Foto: TASR/AP
 

Keď si Beňuš premietol s odstupom hodín svoje jazdy, cítil jemný rozdiel. V semifinálovej to bolo technicky o máličko menej náročné.

"Ale finále sa ide ľahšie ako semifinále. V druhej jazde  postavili brány trochu ťažšie, ale výhodu som cítil v tom, že boli vyššie a dalo sa tam pustiť. Keď sú nižšie, pretekár sa musí stále pozerať na tú prednú, aby ju neťukol. Teraz sme si nemuseli dávať taký pozor," vyznal sa čerstvý olympijský medailista.

Juraj Minčik (bronz), Tony Estanguet (zlato) a Michal Martikán (striebro) na OH 2000 v Sydney.
Juraj Minčik (bronz), Tony Estanguet (zlato) a Michal Martikán (striebro) na OH 2000 v Sydney. Foto: TASR
 

Kým Beňuš zažiaril na svojej prvej olympiáde, jeho tréner už túto atmosféru pozná. A tiež "kovovú", lebo v roku 2000 bol v C1-ke bronzový.

"Ale zase je toto pre mňa nová skúsenosť, byť tréner na olympiáde. Som veľmi šťastný, že Maťo získal medailu. Odviedol veľký kus dobrej práce. V našom športe rozhoduje o úspechu veľa faktorov. Vedel som, že je dobre pripravený a zúročil to, čo sme natrénovali," myslí si Juraj Minčík.

 

(zdroj: TASR)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Rio 2016