13. 08. 2016 18:13 | RIO DE JANEIRO/TASR

Vyjadrenie brankárky futbalovej reprezentácie USA pobúrilo olympijské Rio

Nečakaná prehra zastavila futbalistky USA na ceste za štvrtým olympijským zlatom v rade.

Hope Solová.
Hope Solová. Foto: TASR

Predstaviteľov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) sklamali vyjadrenia brankárky futbalovej reprezentácie USA Hope Solovej na adresu štvrťfinálových súperiek zo Švédska.
"Ľudia niekedy hovoria veci, ktoré by nemali a ktoré potom ľutujú. Chcem vyzvať, aby sa k súperovi správali športovo, sme na olympiáde," cituje agentúra dpa slová hovorcu MOV Marka Adamsa.

Nečakaná prehra zastavila futbalistky USA na ceste za štvrtým olympijským zlatom v rade. Katom doteraz suverénnych Američaniek bola na OH v Brazílii v penaltovom rozstrele Lisa Dahlkvistová.

Zverenky Jill Ellisovej sa vrátia z Brazílie prvýkrát bez cenného kovu, doteraz získali z piatich edícií olympijských turnajov až štyrikrát zlato. "Ukázali sme veľké srdce. Zmazali sme jednogólové manko. Som hrdá na tento tím. Úprimne, prehrali sme s bandou zbabelkýň. Som presvedčená, že nevyhral lepší tím," hnevala sa po zápase Solová. "Švédky nič nehrali, nechceli sa s nami pustiť do otvorenej partie. Nemali záujem hrať dobrý futbal...," kritizovala svoje súperky hráčka, ktorá má na konte viac ako 200 medzištátnych stretnutí.

Veľký podiel na švédskom úspechu má trénerka Pia Sundhageová, bývala trénerka amerických futbalistiek. Pred štyrmi rokmi priviedla USA k zlatu v Londýne. "Je v poriadku byť zbabelcom, ak zvíťazíte," reagovala na kritiku herného prejavu svojho tímu. Zápas USA - Švédsko bol historicky prvým ženským duelom na olympiáde, ktorý dospel až do penaltového rozstrelu.


VIAC Z Rio 2016