18. 08. 2016 08:50 | RIO/kacs

Britská športová moderátorka bojuje v Riu o život

Lekári jej diagnostikovali veľmi zriedkavý druh malárie.

Charlie Webster
Charlie Webster Foto: Profimedia.sk

Britská televízna moderátorka Charlie Webster (33) bojuje o život v brazílskej nemocnici. Počas  olympijských hier sa nakazila zriedkavou formou malárie. Údajne upadla do kómy.

Britská televízna moderátorka Charlie Webster.
Britská televízna moderátorka Charlie Webster. Foto: Profimedia.sk
 

Krásna moderátorka sa zúčastnila slávnostného otvorenia olympijských hier, keď sa začala cítiť zvláštne. Začala mať pocit nevoľnosti, ale pripisovala to dehydratácii. Dokonca sama zverejnila fotografie z nemocničného lôžka, ako leží a je napojená na infúzie. Ale jej stav sa radikálne zhoršil, potvrdil jej agent Megan Carter.

Priznal tiež, že Charlie bojuje o život. „Charlie má vzácnu formu malárie a podstupuje liečbu v nemocnici. Dostáva najlepšiu starostlivosť od špecializovaných doktorov z Brazílie, USA a Veľkej Británie," dodal agent. Televízna moderátorka je v súčasnosti na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v Copacabana. Je to súkromná klinika pre bohatých a slávnych ľudí. Personál nemocnice sa k jej stavu odmietol vyjadriť.

Počas prípravy na olympijské hry sa hovorilo iba o obavách zo Ziky. Moderátorke však lekári diagnostikovali veľmi zriedkavý druh malárie. "Charlie bojuje v tejto chvíli o prežitie, sme  rozrušení," povedal priateľ Charlie. „Ale ona je tak silná, že musíme byť pozitívni," dodal. Za moderátorkou už letí z Veľkej Británie do Ria aj jej rodina, ktorá chce byť pri nej.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Rio 2016