13. 04. 2016 11:40 | BRATISLAVA/TASR

Rusi s účasťou Šarapovovej v Riu rátajú

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zatiaľ neoznámila, kedy začne riešiť dopingový prípad päťnásobnej grandslamovej víťazky.

Mária Šarapovová na Wimbledone.
Mária Šarapovová na Wimbledone. Foto: TASR/AP

Ruskí funkcionári stále počítajú s účasťou Marie Šarapovovej na olympijských hrách v Riu de Janeiro, hoci má 28-ročná tenistka dočasne zastavenú činnosť po pozitívnom teste na meldónium. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zatiaľ neoznámila, kedy začne riešiť dopingový prípad päťnásobnej grandslamovej víťazky.

"Skutočne dúfame, že sa Šarapovová bude môcť zúčastniť na olympijských hrách," citovala agentúra dpa slová šéfa Ruskej tenisovej federácie Šamila Tarpiščeva na adresu striebornej medailistky z Londýna 2012.

Šarapovová začiatkom marca oznámila, že ju na Australian Open pozitívne testovali na meldónium. Stala sa tak prvou veľkou športovou osobnosťou, u ktorej zistili užívanie látky, ktorá je od 1. januára na listine zakázaných podporných prostriedkov. Šarapovová uviedla, že brala meldónium z lekárskych dôvodov desať rokov a nevedela o tom, že Svetová antidopingová agentúra (WADA) ho zaradila na zoznam nedovolených látok.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis