13. 04. 2016 16:23 | BRATISLAVA/TASR

Schmiedlová mení trénera, bol v TOP 30 vo štvorhre

Vlani pod vedením Martinca získala dva tituly na okruhu WTA, keď triumfovala na harde v poľských Katoviciach i na antuke v Bukurešti.

Anna Karolína Schmiedlová odvracia loptičku Samanthe Stosurovej (Austrália).
Anna Karolína Schmiedlová odvracia loptičku Samanthe Stosurovej (Austrália). Foto: TASR
Anna Karolína Schmiedlová drží trofej po zisku druhého titulu na okruhu WTA po triumfe nad Sarou Erraniovou.
Anna Karolína Schmiedlová odpovedá novinárom po zisku druhého singlového titulu na okruhu WTA.
Anna Karolína Schmiedlová na archívnej snímke.

Slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová bude mať po šiestich rokoch nového tenisového trénera. Doterajšieho kouča Milana Martinca strieda 35-ročný bývalý profesionál, Čech Jaroslav Levinský. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu. Levinský bol v roku 2007 vo štvorhre 24. hráčom sveta.

"Vzhľadom na pretrvávajúcu hernú krízu Karolíny Schmiedlovej sme sa, po dohode s hráčkou, rozhodli angažovať Jaroslava Levinského, bývalého trénera Lukáša Rosola. Zatiaľ je to na šesťtýždňovú skúšobnú dobu do Roland Garros. Levinský sa na tento čas stane trénerom NTC. Ak by obe strany vyhodnotili spoluprácu pozitívne, podpíšeme dlhodobejší kontrakt. Chcem sa poďakovať Milanovi Martincovi za skvelú prácu, ktorú za šesť rokov odviedol s Kajou Schmiedlovou. Doviedol ju k fantastickým výsledkom. Jeho prácu si veľmi vážim. Martinec zostane v NTC a bude sa venovať ďalším talentom," povedal pre stz.sk generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Schmiedlová vlani pod vedením Martinca získala dva tituly na okruhu WTA, keď triumfovala na harde v poľských Katoviciach i na antuke v Bukurešti. Vo svetovom rebríčku sa dostala do najlepšej tridsiatky. Úvod novej sezóny jej však nevyšiel podľa predstáv. Nedarilo sa jej na turnajoch v Austrálii ani v zámorí a minulý týždeň v Katoviciach skončila hneď v 1. kole na rakete Francúzky Pauline Parmentierovej.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis