16. 05. 2016 16:29 | LONDÝN/TASR

Dopingová hriešnica Šarapovová ide už v stredu pred sudcu

Za dopingový prehrešok jej hrozí až štvorročný trest. Ten by jej však mohli zredukovať.

Ruská tenistka Maria Šarapovová.
Ruská tenistka Maria Šarapovová. Foto: TASR/AP

Vypočutie ruskej tenistky Marie Šarapovovej, ktorá mala na januárovom Australian Open pozitívny dopingový test, sa uskutoční v stredu v Londýne. Útvar tenisovej integrity (TUI) by mohol vo veci rozhodnúť už v júni, informovala agentúra dpa.

Ruske dočasne zastavili činnosť po tom, čo ju pozitívne testovali na zakázanú látku meldónium. Za dopingový prehrešok jej hrozí až štvorročný trest. Ten by jej však mohli zredukovať, pokiaľ hráčka dokáže, že nemala v úmysle podvádzať.

Svetová antidopingová agentúra (WADA) informovala, že v prípadoch tejto dopingovej látky bude trestať len tých športovcov, ktorí mali od 1. marca v tele viac než 1 mikrogram látky na mililiter. Meldónium je na zozname zakázaných substancií od 1. januára 2016 a v sieti testovania uviazlo do polovice apríla už vyše stovky športovcov najmä z Ruska.

"Priznala, že prostriedok brala po 1. januári a okrem toho výsledky testov hovoria jasnou rečou," povedal generálny riaditeľ WADA Olivier Niggli. Bývalá svetová jednotka tvrdí, že meldónium užívala zo zdravotných dôvodov. Liek obsahujúci podpornú látku brala desať rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis