06. 06. 2016 07:38 | LONDÝN/TASR

Slovensko budú na olympiáde reprezentovať traja tenisti

Kompletný zoznam účastníkov olympijského turnaja zverejnia koncom mesiaca.

Dominika Cibulková na Roland Garros
Dominika Cibulková na Roland Garros Foto: TASR/AP

Traja slovenskí tenisti sa s určitosťou predstavia na OH 2016 v Riu de Janeiro. Dominika Cibulková, Anna Karolína Schmiedlová a Martin Kližan môžu štartovať v Brazílii na základe postavenia vo svetových rebríčkoch WTA, resp. ATP k 6. júnu. Kompletný zoznam účastníkov olympijského turnaja zverejnia koncom mesiaca. TASR o tom informoval Nick Imison z Medzinárodnej tenisovej federácie ITF.

Vo dvojhre môže hrať 56 najlepších mužov a žien podľa redukovaného poradia v rebríčkoch, ktoré vyšli v pondelok po skončení grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži. Cibulková je v rebríčku WTA na 21. mieste, Schmiedlová je 40. Kližan figuruje v rebríčku ATP na 51. priečke. Z každej krajiny môžu v singli štartovať štyria muži a štyri ženy (so štvorhrou spolu 6). Musia mať splnené kritériá na počet štartov v Davisovom pohári a Pohári federácie v olympijskom cykle.

Šancu vybojovať si účasť v Riu mala zo Sloveniek ešte Magdaléna Rybáriková, v rebríčku však klesla na 90. miesto. Na OH 2012 v Londýne sa pri posunutí "cutu" ako posledná kvalifikovala hráčka, ktorá bola na 70. pozícii. V 64-člennom pavúku olympijského turnaja bude ešte šesť držiteľov miestenky od ITF. Zoznam štartujúcich doplnia dvaja hráči s pozvánkou od tripartitnej komisie. Vo štvorhre mužov i žien sa predstaví po 32 párov, v mixe 16 dvojíc, pričom prednosť majú účastníci dvojhry (s výnimkou členov Top 10 vo štvorhre).


VIAC Z Tenis