04. 10. 2016 15:30 | LAUSANNE/tascas.org

Šarapovovej zmiernili trest za doping. "Jeden z najšťastnejších dní kariéry"

Do Šarapovovej tela sa zakázaná látka podľa jej slov dostala nevedome a obsahoval ju liek na predpis.

Ruská tenistka Maria Šarapovová, päťnásobná grandslamová víťazka a bývalá svetová jednotka na tlačovej konferencii v Los Angeles
Ruská tenistka Maria Šarapovová, päťnásobná grandslamová víťazka a bývalá svetová jednotka na tlačovej konferencii v Los Angeles Foto: TASR

Športový arbitrážny súd (CAS) dnes oznámil svoj verdikt v dopingovej kauze ruskej tenistky Marie Šarapovovej. Pôvodný dvojročný trest, ktorý jej udelila Medzinárodná tenisová federácia CAS skrátil tenistke na 15 mesiacov pričom zákaz štartu začne platiť 26. Januára 2016.

Päťnásobná grandslamová víťazka začiatkom marca oznámila, že na Australian Open mala pozitívny test na meldónium. Do jej tela sa zakázaná látka podľa Šarapovovej slov dostala nevedome a obsahoval ju liek, ktorý užívala na predpis.

Nevšimla si, že látku zakázali

Meldónium je na zozname zakázaných substancií od 1. januára 2016. Päťnásobná grandslamová šampiónka to podľa vlastných slov nezaregistrovala, keďže sa vraj nedostala k žiadnemu varovaniu od ITF. Navyše liek, ktorý užívala, poznala pod menom Mildronat.

Svoju chybu čiastočne priznala, no vyhlásila, že ITF nespravila "primerané kroky, aby informovala o zmene vo svojich dopingových pravidlách".

"Je to jeden z najšťastnejších dní mojej kariéry. Odpočítavam dni, kým sa budem môcť vrátiť na dvorce,"uviedla Šarapovová v utorok na svojom facebookovom profile.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis