11. 10. 2016 10:47 | LAS VEGAS/TASR

Potrestaná Šarapovová sa vrátila na kurty

Síce iba na exhibičnom podujatí, kde nestačila vo štvorhre po boku iba 16-ročnej talentovanej Američanky na legendu Navrátilovú hrajúcu s Huberovou.

Ruská tenistka Mária Šarapovová na exhibícii.
Ruská tenistka Mária Šarapovová na exhibícii. Foto: TASR/AP

Ruská tenistka Maria Šarapovová sa po zredukovaní trestu za dopingový prehrešok vrátila na dvorce. Zatiaľ iba na exhibičnom podujatí v americkom Las Vegas, informovala agentúra dpa.

Šarapovová nestačila vo štvorhre po boku iba 16-ročnej talentovanej Američanky Taylor Johnsonovej na dvojicu Martina Navrátilová a Liezel Huberová, s ktorou prehrali 2:5. Ruská tenistka si zahrala aj v mixe - s Johnom McEnroeom zdolali Navrátilovú a Andyho Roddicka 5:3. "Nebola som na kurte dlhšiu dobu. Zabavila som sa," povedala Šarapovová pre ESPN.

Športový arbitrážny súd (CAS) minulý týždeň znížil Šarapovovej dvojročný trest od Medzinárodnej tenisovej federácie ITF o deväť mesiacov. Za užitie nepovolenej látky meldónium si tak odpyká dištanc v celkovej dĺžke 15 mesiacov. Dopingovým testom neprešla na úvodnom grandslamovom podujatí roka Australian Open. Šarapovová bude môcť opäť súťažne hrať od 26. apríla 2017.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis