21. 02. 2017 07:18 | PROSTĚJOV/kacs

Kvitová sa zotavuje po záhadnom útoku. Páchateľ uniká polícii už dva mesiace

Neznámy muž Petru Kvitovú prepadol v jej byte a vážne ju zranil.

Česká tenistka Petra Kvitová sa zotavuje po útoka muža v jej byte.
Česká tenistka Petra Kvitová sa zotavuje po útoka muža v jej byte. Foto: TASR

Hoci je prepadnutie českej tenistky Petry Kvitovej pre kriminalistov prioritou číslo jeden, útočníka, ktorý ju doma zranil, sa ani po dvoch mesiacoch intenzívneho pátrania nepodarilo zadržať. Nepomohli ani kamery, polícia ale má nové verzie toho, čo sa mohlo stať, informuje tn.cz.

Neznámy muž českú tenisovú hviezdu prepadol pred vianočnými sviatkami v jej byte v Prostějove a vážne ju zranil na ľavej ruke. Petra Kvitová už tak dlhé dva mesiace čaká, kedy začne opäť naplno trénovať.

"Určite sa chcem jedného dňa vrátiť a pre to urobím všetko," oznámila tenistka niekoľko dní po útoku. Hoci to pôvodne vyzeralo, že vďaka identikitu policajti páchateľa dopadnú skoro, teraz sa zdá, že stopa vychladla.

"Tím kriminalistov na prípade ďalej intenzívne pracuje, to znamená, že jeho vyriešenie je pre nás prioritou," uviedla česká policajná hovorkyňa Jitka Dolejšová. Pre obyvateľov Prostějova ale zostáva prepadnutie Kvitovej ďalej veľkou záhadou. "Je to práve prekvapujúce, v čase, keď tu máte vlastne veľkého brata nad nami, kamery samé a nedarí sa stále toho človeka vypátrať. Je to zlé," čudovali sa ľudia.

Zatiaľ nepomohlo nič. Desiatky tipov od ľudí z celej republiky, ktorí údajne útočníka z identikitu poznali, 100-tisícová odmena, ktorú vypísal tenisový klub z Prostějova, ani odkaz tenistky Petry Kvitovej neznámemu mužovi.

Policajti dnes naznačili, že možno začínajú prípad rozpletať. O čo presne ide, ale nechcú povedať. "Vyhodnocujeme okrem iného aj poznatky od občanov a vďaka týmto poznatkom boli stanovené aj nové vyšetrovacie verzie, ktoré teraz preverujeme," oznámila len tajomne hovorkyňa.

Dobrou správou tak aspoň je, že sa stav elitnej českej tenistky pozvoľna zlepšuje. "Šľachy, ktoré boli porezané a následne zošité, teraz postupne spevňujú. Až spevnia, tak si vezme do ruky raketu," povedal hovorca Kvitovej Karel Tejkal. To by mohlo byť koncom marca. Zatiaľ preto platí, že by sa Petra Kvitová mala vrátiť na tenisové kurty počas leta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis