18. 04. 2017 09:05 | PRAHA/TASR

Kvitová sa vracia po mesiacoch na kurty! Od tenisu ju odstavil falošný kotolník

Na sociálnej sieti oznámila, že jej meno bude figurovať v Paríži.

Česká tenistka Petra Kvitová počas rozhovoru s trénerom Davidom Kotyzom.
Česká tenistka Petra Kvitová počas rozhovoru s trénerom Davidom Kotyzom. Foto: TASR/AP

Česká tenistka Petra Kvitová plánuje svoj návrat na kurty na májovom grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa vlani v decembri v jej byte v Prostějove stala obeťou útoku.

Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala Kvitová operáciu, počas ktorej jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov a aj dva nervy.

Česká tenistka Petra Kvitová sa zotavuje po útoka muža v jej byte.
Česká tenistka Petra Kvitová sa zotavuje po útoka muža v jej byte. Foto: TASR
 

"Moje meno sa objaví v menoslove účastníčok Roland Garros, keďže sa blíži uzávierka prihlášok. Urobila som veľký progres pri zotavovaní sa zo zranenia a chcem hrať na jednom z mojich najobľúbenejších turnajov. Neznamená to, že budem pripravená hrať v Paríži, ale robím všetko preto, aby som mala tú šancu. Predo mnou je ešte dlhá cesta," uviedla Kvitová prostredníctvom Instagramu.

Zdroj: Instagram/Petra Kvitova

Češka začala v marci postupne používať zranenú ľavú ruku ku každodenným činnostiam, za sebou už má dve sústredenia na Kanárskych ostrovoch. Informovala agentúra DPA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis