Live
Sledujte NAŽIVO: Jaroslav Naď informuje o aktuálnej situácii ohľadom plošného testovania
Sledujte tu
23. 05. 2017 13:49 | PRAHA/TASR

Kvitová plánuje návrat vo Wimbledone, možno stihne aj Roland Garros

Vlani v decembri ju v byte v Prostějove napadol neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla.

Česká tenistka Petra Kvitová sa zotavuje po útoka muža v jej byte.
Česká tenistka Petra Kvitová sa zotavuje po útoka muža v jej byte. Foto: TASR

Česká tenistka Petra Kvitová by sa po vážnom zranení po decembrovom prepadnutí mala vrátiť na súťažné kurty na grandslamovom turnaji vo Wimbledone (3. júla - 16. júla). V hre je aj možnosť, že sa predstaví už na nadchádzajúcom Roland Garros v Paríži (28. mája - 11. júna), o svojom prípadnom štarte rozhodne tesne pred začiatkom podujatia.

"Už sa dá nahlas povedať jej dlhodobý cieľ. Jej úsilie smeruje k tomu, aby mohla hrať vo forme vo Wimbledone," citoval portál iDnes.cz hovorcu Kvitovej Karla Tejkala, ktorý dodal: "Nie je náhoda, že je stále medzi hráčkami na listine pre Roland Garros. Či tam bude hrať, sa rozhodne na poslednú chvíľu."

Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa vlani v decembri v jej byte v Prostějove stala obeťou útoku. Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala Kvitová operáciu, počas ktorej jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov, poškodené mala aj dva nervy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis