12. 07. 2017 14:37 | BRATISLAVA/TASR

Mečíř aj Habšudová chvália Rybárikovú. Toto by malo platiť na jej súperku

Úspešné ťaženie Magdalény Rybárikovej v tenisovom Wimbledone pozorne sledujú aj Miloslav Mečíř a Karina Cíleková-Habšudová.

Olympijský víťaz Miloslav Mečíř a zberateľ a majiteľ múzea Igor Kucej.
Olympijský víťaz Miloslav Mečíř a zberateľ a majiteľ múzea Igor Kucej. Foto: TASR

Historický postup Magdalény Rybárikovej medzi elitné kvarteto vo Wimbledone veľmi potešil aj bývalú slovenskú tenistku Karinu-Cílekovú-Habšudovú. Podľa jej slov Rybáriková nie je bez šancí ani v štvrtkovom semifinálovom dueli proti Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej.

"Dôležité bude, aby sa neuspokojila s tým, že je v semifinále najstaršieho a najslávnejšieho grandslamového turnaja na svete. Muguruzová je veľmi podobná hráčka ako Češka Karolína Plíšková, ktorú Magda zdolala v 2. kole. Na Španielku by mohla platiť Magdina variabilná hra s častou zmenou rytmu, v utorok ňou privádzala do zúfalstva Američanku CoCo Vandewegheovú," povedala pre TASR štvrťfinalistka Roland Garros z roku 1996.

Rybáriková pred Wimbledonom vyhrala dva turnaje ITF, málokto však tipoval, že v spanilej jazde bude pokračovať aj vo Wimbledone. "Je to úžasný úspech slovenského tenisu. Magda každým zápasom potvrdzuje, že dozrela, na tráve je pre každú súperku veľmi nepríjemná. Je obdivuhodné, ako zvládla prvé grandslamové štvrťfinále v kariére. Proti Muguruzovej by jej mohlo vyhovovať, že nebude favoritka a môže si to užiť."

Z Rybárikovej úspechu sa teší aj Mečíř

Úspešné ťaženie Magdalény Rybárikovej v tenisovom Wimbledone pozorne sleduje aj Miloslav Mečíř, ktorý bol až do utorka jediným slovenským semifinalistom prestížneho turnaja. Olympijského šampióna zo Soulu uchvátil spôsob, akým Rybáriková na tráve All England Clubu zdoláva jednu prekážku za druhou.

"Veľmi sa teším z Magdinho úspechu. Po absolvovaní dvoch operácii postúpila do semifinále Wimbledonu, čo je naozaj rarita. Na tráve dosahuje skvelé výsledky, má také vnútorné nadšenie. V 2. kole sa postarala o veľké prekvapenie, keď vyradila Karolínu Plíškovú a na toto víťazstvo dokázala nadviazať aj v ďalších zápasoch," povedal pre TASR kapitán slovenského daviscupového tímu.

Pred semifinálovým duelom proti Španielke Muguruzovej Blancovej nemá pre Rybárikovú žiadnu špeciálnu radu. "Nech si to Magda hlavne na centri užije a nech pokračuje v predvedených výkonoch. Budem jej držať palce, aby postúpila do finále, to by bolo niečo výnimočné. Určite tam bude isté napätie, ktoré niekedy zväzuje, no inokedy zasa môže hráčovi pomôcť."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis