12. 07. 2017 19:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Odrazila sa od úplného dna. Rybárikovej príbeh hodný sfilmovania pokračuje

Vďaka famóznej forme má už teraz istú prémiu 550-tisíc libier a 780 bodov do rebríčka.

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková Foto: TV Markíza

Príbeh hodný sfilmovania pokračuje. Magdaléna Rybáriková je v semifinále Wimbledonu. Na najslávnejšom turnaji dosiahla jeden z najlepších tenisových výsledkov našej histórie. Životný úspech u nej prišiel po odrazení z absolútneho dna.

Aut americkej súperky definitívne rozhodol. Senzačný príbeh Magdalény Rybárikovej vo Wimbledone bude pokračovať v semifinále.

„Je to pre mňa neskutočný pocit a som veľmi šťastná. Už ako malé dievča som po tom túžila a teraz je to realita, takže absolútna spokojnosť," zhodnotila svoje pocity slovenská tenistka.

A samozrejme je to aj obrovské zadosťučinenie pre samotnú Rybárikovú. Po minuloročnom Wimbledone absolvovala operácie kolena aj zápästia a na kurtoch sa neobjavila pol roka.

Ešte pred štyrmi mesiacmi bola v rebríčku na 451. mieste. Odvtedy vyhrala štyri turnaje a najmä na trávnatom povrchu má fantastickú bilanciu 18-1. Napriek tomu musela využiť takzvaný chránený renking, aby sa vôbec na Wimbledone dostala do hlavnej súťaže.

450 miesto nebolo objektívne miesto k jej výkonnosti. Bola dlhodobo hráčka prvej 50, bola svetová hráčka 5-6 rokov. Je úžasné, že sa tak rýchlo vedela vrátiť," hovorí Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

„Keď som mala mečbal, len som si hovorila kľud, kľud. Keď som v televízii videla v takejto pozícii iné hráčky, vždy som rozmýšľala, ako veľmi by som na ich mieste bola nervózna. Ale nakoniec som veľké nervy nemala a možno aj preto sa mi to podarilo," hovorí Rybáriková.

Vďaka famóznej forme má už teraz istú prémiu 550-tisíc libier a 780 bodov do rebríčka. Účasťou v semifinále navyše vyrovnala slovenský rekord na Wimbledone, rovnako ďaleko to pred takmer 30 rokmi dotiahol Miloš Mečíř.

"Ja som v tom semifinále prehral, neviem, či by som vedel dať dobrú radu. Budem veľmi rád, keď sa jej podarí to prekonať a určite najradšej by som videl, keby vyhrala ten wimbledon," povedal Miloš Mečíř.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Martina Petra:

 

Markíza odvysiela prestížny wimbledonský semifinálový duel Magdalény Rybárikovej.

 
Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis