16. 07. 2017 11:33 | WIMBLEDON/kc

Verný fanúšik alebo blázon? Angličan stavil na výhru Federera šialenú sumu

Kvôli stávke sa od začiatku turnaja ešte poriadne nevyspal. Uzavrel ju počas 'pánskej jazdy'.

Roger Federer počas semifinále Wimbledonu proti Tomášovi Berdychovi.
Roger Federer počas semifinále Wimbledonu proti Tomášovi Berdychovi. Foto: TASR/AP

Roger Federer má pred sebou ďalšie finále Wimbledonu. Dnes o 15:00 hod na centrálnom dvorci zabojuje proti Marinovi Čiličovi o rekordný ôsmy titul na najslávnejšom tenisovom turnaji.  Zároveň sa môže stať najstarším víťazom.

Švajčiarsky veterán však nie je jediný človek, ktorý pred týmto prestížnym duelom pociťuje veľký tlak očakávaní. Na výsledok tohto zápasu netrpezlivo vyčkáva aj Angličan George (36), ktorý je veľkým fanúšikom Federera. Biznismen zo severného Londýna totiž stavil pred turnajom na výhru grandslamového rekordéra až 50-tisíc libier (57-tisíc eur).

Najhoršie na tom podľa jeho slov je, že o tom nepovedal svojej priateľke, s ktorou plánuje spoločnú budúcnosť. Aj preto sa v rozhovore pre portál The Telegraph neuvádza jeho celé meno.

"Kvôli stávke som sa od začiatku turnaja ešte poriadne nevyspal. Uzavrel som ju počas jednej 'pánskej jazdy'. Musím sa priznať, že v poslednej dobe som jeho zápasy nesledoval, ale aj napriek tomu som cítil, že to Roger dokáže. Predtým som chodil na jeho turnaje osobne. Dúfam, že som to teraz nezakríkol," uviedol vášnivý tipér.

George sám sebe sľúbil, že v prípade výhry so stávkovaním nadobro sekne. Ak Federer vyhrá, príde si na poriadny balík (162-tisíc libier alebo 184-tisíc eur). "Asi budem musieť požiadať priateľku o ruku, obávam sa, že keď to neurobím, opustí ma," dodal Angličan.

Zdroj: Twitter/ Roger Federer

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis