01. 09. 2017 22:32 | NEW YORK/TASR

Magdaléna Rybáriková končí na tohtoročnom US Open v 3. kole

Vo Flushing Meadows vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2008 a 2009.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková Foto: TASR/AP

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Nasadenej trojke Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej podľahla hladko 1:6, 1:6. Slovensko tak v New Yorku prišlo aj o svoje posledné želiezko v singli.

Rybáriková neodplatila wimbledonskej šampiónke semifinálovú prehru z trávy All England Clubu. Napriek prehre by mala po US Open prvýkrát v kariére figurovať v elitnej svetovej tridsiatke.

Vo Flushing Meadows vyrovnala svoje singlové maximum z rokov 2008 a 2009.

Muguruzová mala proti Rybárikovej raketový štart, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:0. Rodáčka z Venezuely hrala rovnako ako vo Wimbledone agresívne, kvalitne podávala a po druhom servise Rybárikovej tlačila Slovenku do defenzívy.

Na začiatku druhého dejstva slovenská dvojka zobrala Muguruzovej podanie. Španielka však potom získala šesť gemov za sebou a suverénne postúpila do osemfinále.

Muguruzová je tak stále v hre o post svetovej jednotky. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti trinástej nasadenej Češke Petre Kvitovej.

ženy - dvojhra - 3. kolo:
Garbine Muguruzová Blancová (3-Šp.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 6:1, 6:1

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis