30. 10. 2017 06:58 | ČU-CHAJ/TASR

Rybáriková už pozná súperky na malých MS

Naša jednotka berie účasť na prestížnom podujatí ako peknú bodku za sezónou, ktorá je jej najúspešnejšia v doterajšej kariére.

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková Foto: TV Markíza

Magdaléna Rybáriková sa na "malých" MS stretne v základnej skupine Azalea s najvyššie nasadenou Francúzkou Kristinou Mladenovicovou a Nemkou Juliou Görgesovou. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v čínskom Ču-chaji. S oboma hráčkami má zverenka trénera Petra Hubera priaznivú bilanciu 1:0. Postup do semifinále si vybojujú víťazky štyroch trojčlenných skupín.

Slovenská jednotka berie účasť na prestížnom podujatí (31. októbra - 5. novembra) ako peknú bodku za sezónou, ktorá je jej najúspešnejšia v doterajšej kariére. "Je to pre mňa krásny bonus. Nie je jednoduché ísť v závere sezóny do Číny, po náročnom programe už človek cíti únavu. Verím však, že ešte nájdem v sebe energiu a uhrám tam čo najlepší výsledok," povedala Rybáriková pred odletom do Ču-chaju pre TASR.

V skupine Bouigainvillea sa predstavia druhá nasadená Američanka CoCo Vandewegheová, Ruska Jelena Vesninová a domáca držiteľka voľnej karty Šuaj Pcheng. Líderkou skupiny Camellia bude šampiónka US Open tretia nasadená Američanka Sloane Stephensová, ktorá si zmeria sily s Lotyškou Anastasijou Sevastovovou a Češkou Barborou Strýcovou. Grupu Rose tvoria nasadená štvorka Ruska Anastasia Pavľučenkovová, bývalá svetová jednotka Nemka Angelique Kerberová a Austrálčanka Ashleigh Bartyová.

Rybáriková zaznamenala v tomto roku obrovský rebríčkový posun. Ešte v marci bola až na 453. priečke počítačového poradia a za sebou mala operácie pravého kolena i ľavej ruky. Skvelá trávnatá časť sezóny, ktorú zakončila impozantnou singlovou bilanciou 18:2, ju však katapultovala na 33. miesto. V aktuálnom vydaní rebríčka je wimbledonská semifinalistka na 22. pozícii, na 20. Bartyovú stráca iba 32 bodov.

Utorňajší program "malých" MS v Ču-chaji

Skupina Bouigainvillea
CoCo Vandewegheová (2-USA) - Šuaj Pcheng (Čína)

Skupina Azalea
Julia Görgesová (Nem.) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR)

Skupina Rose
Anastasia Pavľučenkovová (4-Rus.) - Angelique Kerberová (Nem.)

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis