30. 10. 2017 21:15 | BRATISLAVA/TASR

Mečíř po takmer štvrťstoročí končí vo funkcii kapitána daviscupového tímu

Olympijský víťaz zo Soulu 1988 Mečíř bol doteraz jediný kapitán daviscupového tímu v ére samostatnosti Slovenska.

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř počas tlačovej konferencie.
Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloslav Mečíř počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/Martin Baumann

Miloslav Mečíř nebude zo zdravotných dôvodov kandidovať na post kapitána daviscupového tímu SR v roku 2018. Informoval o tom generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška, ktorý dostal od Výkonného výboru poverenie začať rokovania o novom nehrajúcom kapitánovi.

"Milošova liečba potrvá ešte asi pol roka. Všetci mu prajeme skoré uzdravenie, aby sa čím skôr vrátil pracovať v prospech slovenského tenisu," uviedol Moška pre oficiálnu zväzovú stránku. Návrh na kapitánov Davis Cupu a Fed Cupu na rok 2018 má generálny sekretár predložiť na zasadnutie výkonného výboru STZ 24. novembra 2017.

Olympijský víťaz zo Soulu 1988 Mečíř bol doteraz jediný kapitán daviscupového tímu v ére samostatnosti Slovenska a na tomto poste skončil po dlhých 24 rokoch. V roku 2005 dosiahol so svojimi zverencami najväčší úspech, keď sa prebojovali do finále prestížnej súťaže. V boji o titul nakoniec podľahli doma Chorvátsku 2:3. Slovenskí tenisti sa od roku 2006 márne usilujú o návrat do Svetovej skupiny.


VIAC Z Tenis