14. 06. 2018 10:09 | BRATISLAVA/kc

Mečíř otvorene o zdravotných problémoch: Z najhoršieho je vonku a opäť može pracovať

Priznal, že niekedy nevedel, kde je sever. Nepríjemné obdobie je podľa jeho slov už za ním a všetko sa začína stabilizovať.

Miloslav Mečíř.
Miloslav Mečíř. Foto: TASR

Miloslav Mečíř má znovu chuť do práce. Po ťažkom roku, keď ho trápili zdravotné problémy, opäť nabral energiu a je opäť pripravený pomáhať slovenskému tenisu. V rozhovore pre portál sport.aktuality.sk otvorene hovoril o svojom zdravotnom stave aj plánoch do budúcna.

Mečíř bol v kontakte so svojim nástupcom na daviscupovej lavičke Dominikom Hrbatým aj počas ťažkého obdobia a ochotne mu radil. Osobne sa bol pozrieť aj na stretnutie Slovensko - Bosna a Hercegovina. Prehra ho mrzela, ale nový kapitán si podľa jeho slov plní svoju úlohu výborne.

Mečíř odišiel z kapitánskej pozície na konci vlaňajšej sezóny. Priznal, že boli chvíle, keď „nevedel kde je sever". Keďže ide o genetický problém, so zdravotnými ťažkosťami zrejme bude bojovať do konca života.

„Vstrebávam štvornásobne viac železa ako bežný človek. Železo zanáša môj organizmus a spôsobuje problémy po celom tele - všade, kde sa usadí. Posledný polrok som však podstúpil intenzívnu liečbu a tá je už na konci. Musím si stále dávať pozor, no už to bude len v ,udržiavacej' fáze a menšom rozsahu. Pravdepodobne budem aj naďalej chodiť tri až šesťkrát do roka vypúšťať krv a s ňou nadbytočné železo," prezradil legendárny tenista v rozhovore pre spomínaný denník.

Mečíř hovoril aj o budúcnosti a keďže už sa „nacestoval dosť" momentálne mu vyhovuje skôr práca konzultanta. Keď bude záujem, rád pomôže našim tenistom, ktorí sa pripravujú v Národnom tenisovom centre.

Nepríjemné obdobie je podľa jeho slov už za ním a všetko sa začína stabilizovať.VIAC Z Tenis