05. 01. 2019 18:01 | PERTH/TASR

Švajčiari obhájili Hopmanov pohár

"Bola to riadna detektívka, a nie iba v rozhodujúcom mixe," vyhlásil Roger Federer.

Roger Federer a Belinda Bencicová pózujú s trofejou.
Roger Federer a Belinda Bencicová pózujú s trofejou. Foto: TASR/AP/Trevor Collens

Švajčiarski tenisti obhájili prvenstvo na Hopmanovom pohári miešaných družstiev v austrálskom Perthe, keď vo finále zvíťazili nad Nemeckom 2:1. O ich triumfe rozhodol záverečný mix, v ktorom Belinda Bencicová s Rogerom Federerom zdolali pár Angelique Kerberová, Alexander Zverev 4:0, 1:4, 4:3 (4).

O úvodný bod pre Helvétov sa postaral Federer, ktorý si poradil so Zverevom 6:4, 6:2. Grandslamový rekordér nadviazal na víťazstvo nad Zverevom z vlaňajška. "Zápas mi vyšiel, ťažil som z kvalitného servisu. Myslím si, že to nebol až taký jednoznačný duel. Alex mal výborný záver uplynulej sezóny. Vyhral turnaj majstrov, keď v Londýne zdolal mňa a vo finále aj Novaka Djokoviča," citovala Federera agentúra DPA.

O vyrovnanie sa zaslúžila Kerberová po triumfe 6:4, 7:6 (6) nad Bencicovou. "Proti Belinde je to vždy náročné. Musíte bojovať až do konca o každú loptičku. O tom som sa pokúšala, nemyslieť príliš dopredu a hrať svoju hru," povedala v pozápasovom interview Kerberová.

Tridsaťsedemročný Federer vybojoval už svoj tretí titul na Hopmanovom pohári, žiadny iný hráč ich nezískal viac. Prvýkrát triumfoval v roku 2001 spoločne s Martinou Hingisovou, vlani zvíťazil rovnako po boku Bencicovej. "Som veľmi šťastný z týchto rekordov, no neprišiel som sem kvôli nim. Bola to riadna detektívka, a nie iba v rozhodujúcom mixe, ale počas celého zápasu a celého týždňa. Úžasne som sa pritom zabával. Som šťastný a hrdý, že som mohol reprezentovať svoju krajinu. Bolo pre mňa potešením, že som mohol hrať s Belindou," citovala 20-násobného grandslamového šampióna oficiálna webstránka podujatia.

Švajčiarsko - Nemecko 2:1

Roger Federer - Alexander Zverev 6:4, 6:2
Belinda Bencicová - Angelique Kerberová 4:6, 6:7 (6)
Federer, bencicová - Kerberová, Zverev 4:0, 1:4, 4:3 (4)


VIAC Z Tenis