18. 01. 2019 09:33 | MELBOURNE/TASR

Obhajkyňa Wozniacka končí. V treťom kole Australian Open ju vyradila Šarapovová

Američanka Sloane Stephensová sa potrápila s Chorvátkou Petrou Martičovou, no napokon postúpila.

Caroline Wozniacka odchádza z kurtu po prehre s Ruskou Mariou Šarapovovovu.
Caroline Wozniacka odchádza z kurtu po prehre s Ruskou Mariou Šarapovovovu. Foto: TASR/AP/Kin Cheung

Dánska tenistka Caroline Wozniacka neobháji vlaňajší titul na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne. V 3. kole dvojhry prehrala ako nasadená trojka so šampiónkou z roku 2008 Ruskou Mariou Šarapovovou 4:6, 6:4, 3:6. V onlajn vydaní ženského svetového rebríčka WTA klesla na deviate miesto.

Šarapovová, bývalá svetová jednotka, slávila úspech vďaka agresívnej hre s množstvom víťazných úderov. Od stavu 2:3 v treťom sete získala štyri gemy v rade. "Úroveň dnešného zápasu bola veľmi vysoká. Caroline je šampiónka, bola som však na ňu dobre pripravená. Trénovala som s najlepšími hráčkami, aby som sa dostala do optimálnej formy. V ďalšom kole má čaká náročný zápas s domácou Ashleigh Bartyovou. Diváci ju budú podporovať, je to najlepšia austrálska hráčka. Vynasnažím sa však podať maximálny výkon a zvíťaziť," povedala Šarapovová v prvom interview priamo na kurte.

Piata nasadená Američanka Sloane Stephensová sa potrápila s Chorvátkou Petrou Martičovou, šampiónka US Open z roku 2017 však napokon postúpila medzi elitnú šestnástku po triumfe 7:6 (6), 7:6 (5). Ďalej idú aj Ruska Anastasia Pavľučenkovová a mladá Američanka Amanda Anisimovová, ktorá vyradila jedenástu nasadenú Bielorusku Arinu Sobolenkovú 6:3, 6:2.

ženy - dvojhra - 3. kolo:
Maria Šarapovová (30-Rus.) - Caroline Wozniacka (3-Dán.) 6:4, 4:6, 6:3, Sloane Stephensová (5-USA) - Petra Martičová (31-Chor.) 7:6 (6), 7:6 (5), Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) - Aleaksandra Sasnovičová (Biel.) 6:0, 6:3, Amanda Anisimovová (USA) - Arina Sobolenková (11-Biel.) 6:3, 6:2, Ashleigh Bartyová (15-Austr.) - Maria Sakkariová (Gr.) 7:5, 6:1

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis