12. 02. 2019 13:32 , článok bol aktualizovaný 12. 02. 2019 13:54 | LONDÝN/TASR

Slovenské tenistky spoznali súpera v aprílovej baráži

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok londýnskeho žrebu potešil.

Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková a kapitán Matej Lipták.
Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Jana Čepelová, Magdaléna Rybáriková a kapitán Matej Lipták. Foto: TASR

Slovenské tenistky privítajú v baráži o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Brazíliu. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále ITF. Hrať sa bude 20.-21. apríla. Slovenky boli pri žrebe nasadené a okrem Brazílčsaniek ešte mohli naraziť na Taliansko, Japonsko, Kazachstan alebo Brazíliu.

Slovensko a Brazília sa vo fedcupovej histórii ešte nestretli a tak o výhode domáceho prostredia rozhodol až dodatočný žreb. Zverenky kapitána Mateja Liptáka počas uplynulého víkendu prehrali v dueli 1. kola II. svetovej skupiny v Rige s domácim Lotyšskom 0:4. V aréne Riga nastúpili bez troch rebríčkovo najvyššie postavených hráčok Dominiky Cibulkovej, Magdalény Rybárikovej a Viktórie Kužmovej.

Generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku výsledok londýnskeho žrebu potešil. "Rovnako ako minulý týždeň pri žrebe Davisovho pohára sme mali šťastie. Brazília je prijateľný súper. Veľmi sa teším, že budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Domáce prostredie je v tímových súťažiach vždy veľmi dôležité. Budeme v pozícii favorita a verím, že kapitánovi Maťovi Liptákovi sa podarí zostaviť najsilnejší možný tím. Zápas sa uskutoční v apríli tesne pred začiatkom antukovej sezóny. O povrchu sa poradíme s kapitánom a hráčkami. Bude veľmi dôležité udržať sa v najlepšej svetovej šestnástke. Prezident ITF David Haggerty má počas daviscupového stretnutia s Kanadou v Bratislave informoval, že na letnom kongrese v Lisabone by malo prísť k reorganizácii Fed Cupu po vzoru Davisoho pohára," uviedol pre TASR Moška.

Brazílčanky si zabezpečili účasť v baráži o II. svetovú skupinu vďaka triumfu na turnaji americkej zóny na antuke v kolumbijskom Medelline. Vo finále zvíťazili nad Paraguajom 2:0. O prvý bod sa zaslúžila Carolina Meligeniová Rodriguesová Alvesová. Druhý pridala aktuálna brazílska jednotka Beatriz Haddadová Maiová, ktorá je na 172. mieste svetového rebríčka WTA. V Londýne v utorok vyžrebovali aj baráž o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. Lotyšky hostia Nemecko, obhajkyne titulu Češky hrajú doma s Kanadou.

žreb baráže o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie:

Rusko - Taliansko, Japonsko - Holandsko, Veľká Británia - Kazachstan, SLOVENSKO - Brazília

žreb baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie:

Česko - Kanada, USA - Švajčiarsko, Lotyšsko - Nemecko, Belgicko - Španielsko

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis