21. 04. 2019 15:05 , článok bol aktualizovaný 21. 04. 2019 17:49 | BRATISLAVA/TASR

Víťazná rozlúčka Dominiky Cibulkovej s reprezentáciou, nechýbali slzy

Slováci si vďaka jej víťazstvu udržali miestenku v II. svetovej skupine Fed Cupu.

Dominika Cibulková so slzami dojatia po lúčení sa s reprezentačnou kariérou po získaní tretieho rozhodujúceho bodu proti Brazíli
Dominika Cibulková so slzami dojatia po lúčení sa s reprezentačnou kariérou po získaní tretieho rozhodujúceho bodu proti Brazíli Foto: TASR
Tenistka Dominika Cibulková oslavuje v dueli Fed Cupu proti Brazílii.
Tenistka Dominika Cibulková v objatí trénera tímu Mateja Liptáka po výhre proti Brazílii vo Fed Cupe.
Tenistka Dominika Cibulková oslavuje triumf vo svojom poslednom zápase za reprezentáciu.

Slovenské tenistky sa udržali v II. svetovej skupine Pohára federácie. V dueli o účasť medzi druhou najlepšou osmičkou totiž vedú na antuke v bratislavskom NTC nad Brazíliou už 3:0.

O rozhodujúci tretí bod sa postarala Dominika Cibulková, ktorá v poslednom fedcupovom zápase v kariére v súboji tímových jednotiek zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 7:6 (3), 6:0. V prvom sete otočila z 3:5.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Brazílčanka však bleskovo kontrovala a vyrovnala na 2:2.

Tenistka Dominika Cibulková oslavuje triumf vo svojom poslednom zápase za reprezentáciu.
Tenistka Dominika Cibulková oslavuje triumf vo svojom poslednom zápase za reprezentáciu. Foto: TASR
 

Haddadová Maiová hrala agresívnejšie ako v sobotňajšom súboji proti slovenskej dvojke Viktórii Kužmovej, kvalitne returnovala.

V siedmom geme Cibulkovej opäť zobrala servis a po potvrdení brejku odskočila súperke na 5:3.

Cibulková však v ďalších minútach zabojovala, vďaka nátlakovej hre otočila na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom dominovala. V skrátenej hre predviedla plejádu winnerov vrátane dvoch es.

Tenistka Dominika Cibulková oslavuje v dueli Fed Cupu proti Brazílii.
Tenistka Dominika Cibulková oslavuje v dueli Fed Cupu proti Brazílii. Foto: TASR
 

Zverenka Mateja Liptáka sa dostala na koňa a v druhom dejstve úplne ovládla dvorec v AXA aréne.

Po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a brazílskej ľaváčke, ktorá bola v apríli v semifinále turnaja WTA v Bogote, uštedrila "kanára.

Pri vlastnom servise premenila hneď prvý mečbal a úspešne zakončila svoju fedcupovú kariéru, ktorú odštartovala v júli 2005 ako 16-ročná v dueli na pôde Thajska.

Dominika Cibulková (uprostred dole) prijíma gratulácie od manžela Michala Navaru (vľavo) a otca Milana Cibulku (uprostred v poza
Dominika Cibulková (uprostred dole) prijíma gratulácie od manžela Michala Navaru (vľavo) a otca Milana Cibulku (uprostred v poza Foto: TASR
 

Po fedcupovej derniére dostala Cibulková od prezidenta Slovenského tenisového zväzu Tibora Macka i od kapitána tímu a osobného kouča v jednej osobe Mateja Liptáka kytice. Nechýbalo ani šampanské, ktorým Cibulková pokropila spoluhráčky i slovenskú lavičku.

"Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí si aj počas veľkonočných sviatkov našli cestu do hľadiska a prišli nás povzbudiť. Som rada, že som to zvládla. Počas celého fedcupového týždňa som sa cítila na kurte výborne. Dnešný zápas bol špecifický v tom, že bol môj posledný vo Fed Cupe. Chvíľu trvalo, kým som si súperku oťukala. V prvom sete za stavu 3:5 a 15:30 mi nebolo všetko jedno, no koncovku setu som zvládla výborne. Súperku som prevalcovala a druhý set bol už v mojej réžii," uviedla Cibulková v prvej reakcii pre RTVS.

Radosť fedcupového tímu, zľava tréner Matej Lipták, Dominika Cibulková, Rebecca Šramková a Karolína Schmiedlová po získaní treti
Radosť fedcupového tímu, zľava tréner Matej Lipták, Dominika Cibulková, Rebecca Šramková a Karolína Schmiedlová po získaní treti Foto: TASR
 

Slovenská jednotka počítala s tým, že Haddadová Maiová bude tvrdší oriešok ako Caroline Melieniová Alvesová.

"Pomohli mi trénerove rady. Haddadová Maiová je vysoká baba, ľaváčka. Postupne som prišla na to, ako returnovať jej podanie. Prvý set bol vybojovaný. Dôležité bolo, že som sa nezlomila v ťažkých momentoch. V druhom sete to bola už stará dobra Dominika. Pri returnoch som išla viac do kurtu. Snažila som sa udržať emócie na uzde, no nebolo to jednoduché."

Slovenského kapitána potešilo, že o výsledku sa rozhodlo v najkratšom možnom čase. "Som šťastný, že je to 3:0. Baby podali skvelé výkony. Dnešný zápas Domči bol o tom,, aby zistila, čo súperka hrá. Akonáhle Domča zrýchlila hru, začala dominovať na kurte. Od stavu 3:5 stratila iba jeden gem, čo hovorí za všetko. Chcel by som vyzdvihnúť aj výkon Haddadovej Maiovej, ktorá hrala lepšie a agresívnejšie ako proti Viki Kužmovej, Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita, Dúfam, že sa budúci rok sa zmení formát a budeme hrať v najvyššej súťaži," povedal Lipták.

 

"Bolo to veľmi emotívne. Ukončiť fedcupovú kariéru takouto krásnou výhrou je skvelé. Ešte v piatok mi v hlave vírili všelijaké myšlienky. Chcela som, aby to už bolo za mnou a aby to všetko dobre dopadlo. Celý týždeň sa ani nemohol skončiť lepšie. Už na tréningoch som sa cítila výborne a teší ma, že som to potvrdila aj v zápasoch. Verím, že tieto víťazstva mi dodajú sebavedomie a premietne sa to aj do výsledkov na turnajoch, ktoré ma čakajú počas antukovej sezóny," uviedla zverenka Mateja Liptáka.

barážový zápas o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie

SLOVENSKO - Brazília 3:0
Dominika Cibulková - Carolina Meligeniová Alvesová 6:1, 6:1
Viktória Kužmová - Beatriz Haddadová Maiová 6:3, 6:3
Cibulková - Haddadová Maiová 7:6 (3), 6:0

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis