02. 09. 2019 08:59 | NEW YORK/TASR

US Open: Kužmová so Sasnovičovou postúpili už do štvrťfinále deblu

Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku z Kužmovej môže vyrásť výborná deblistka.

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. Foto: TASR/AP/Alastair Grant

Slovenská tenistka Viktória Kužmová s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou sa prebojovali už do štvrťfinále štvorhry na grandslamovom turnaji US Open. V osemfinále vyradili americko-austrálsku dvojicu Danielle Collinsová, Ellen Perezová po trojsetovej bitke 7:6 (4), 5:7, 7:5.

Pre Kužmovú je to najväčší úspech na podujatiach veľkej štvorky. V debli sa jej vo Flushing Meadows darilo aj medzi juniorkami. V roku 2015 sa po boku Rusky Aleksandry Pospelovovej tešila zo zisku titulu. Vo štvorhre získala v tomto roku na okruhu WTA dve cenné trofeje - v Prahe a v Bukurešti.

ženy - štvorhra - osemfinále:
Viktória KUŽMOVÁ, Alexandra Sasnovičová (SR/Biel.) - Danielle Collinsová, Ellen Perezová (USA/Austr.) 7:6 (4), 5:7, 7:5

Šéf STZ Moška: Viki môže byť dobrá deblistka

Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku z Kužmovej môže vyrásť výborná deblistka.

"Viki pred štyrmi rokmi vyhrala na US Open juniorskú štvorhru a v tejto sezóne dosahuje na turnajoch skvelé výsledky s rôznymi partnerkami. Získala tituly na podujatiach WTA v Prahe i Bukurešti a teraz je prvýkrát v kariére v grandslamovom štvrťfinále. Verím, že so Sasnovičovou môžu prekvapiť aj proti tretej nasadenej kanadsko-čínskej dvojici Gabriela Dabrowská, I-fan sü. Je to veľký úspech slovenského tenisu a náplasť za to, že vo dvojhre vypadli všetci štyria naši zástupcovia tak trochu nešťastne už v prvom kole," povedal pre TASR Moška.

Kužmovej univerzálnosť je pozitívnym signálom pred februárovým kvalifikačným duelom o postup na finálový turnaj Pohára federácie, v ktorom Slovenky v bratislavskom NTC privítajú Veľkú Britániu. "Do začiatku zápasu je ešte takmer pol roka, no práve štvorhra môže byť rozhodujúca. Vo dvojhrách to bude proti Johanne Kontovej veľmi náročné. Sledoval som jej úžasný výkon v nedeľňajšom dueli proti Češke Karolíne Plíškovej. Potvrdila v ňom, že sa derie medzi absolútnu svetovú špičku," dodal Moška.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis