04. 09. 2019 07:17 | NEW YORK/TASR

Federer skončil vo štvrťfinále, prekvapujúco nestačil na Dimitrova

Favorizovaný Švajčiar viedol na Arthur Ashe Stadium 2:1 na sety, no Dimitrov bojoval ďalej a postaral sa o päťsetovú drámu.

Roger Federer
Roger Federer Foto: TASR/AP Photo/Charles Krupa

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa s grandslamovým turnajom US Open rozlúčil vo štvrťfinále dvojhry. Tretí nasadený hráč prekvapujúco nestačil na Bulhara Grigora Dimitrova, ktorému podľahol v piatich setoch 6:3, 4:6, 6:3, 4:6 a 2:6.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión si v ôsmom vzájomnom súboji s Dimitrovom zapísal vôbec prvú prehru. Zverenec Radka Štěpánka vyrovnal postupom do semifinále svoje grandslamové maximum, narazí v ňom na piateho nasadeného Rusa Daniila Medvedeva.

Favorizovaný Švajčiar viedol na Arthur Ashe Stadium 2:1 na sety, no Dimitrov bojoval ďalej a postaral sa o päťsetovú drámu. Po troch hodinách a 10 minútach napokon ukoristil cenný skalp. Dvadsaťosemročný Bulhar, ktorému patrí vo svetovom rebríčku 78. miesto, sa do semifinále na US Open prebojoval prvýkrát v kariére. Stal sa najnižšie rebríčkovo postaveným semifinalistom v New Yorku za posledných 28 rokov.

muži - dvojhra - štvrťfinále:

Grigor Dimitrov (Bulh.) - Roger Federer (3-Švaj.) 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis