29. 01. 2020 09:16 | MELBOURNE/TASR

VIDEO-Australian Open: Halepová po hladkom priebehu postúpila do semifinále

Medzi najlepšiu štvoricu postúpila aj Španielka Muguruzová Blancová.

Tenistka Simona Halepová reaguje vo štvrťfinále Australian Open 2020.
Tenistka Simona Halepová reaguje vo štvrťfinále Australian Open 2020. Foto: TASR/AP

Druhú semifinálovú dvojicu ženskej dvojhry na prvom tenisovom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open vytvorili Rumunka Simona Halepová a Španielka Garbine Muguruzová Blancová.

Nasadená štvorka Halepová suverénne prešla cez Estónku Anett Kontaveitovú 6:1, 6:1. Nenasadená Španielka vyradila Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú 7:5, 6:3.

Rumunka sa proti nasadenej hráčke číslo 29 zdržala na kurte iba 53 minút. Vyhrala 78% výmen po úspešnom podaní.

"Neexistuje dokonalosť, no som šťastná z toho, ako som hrala," povedala po zápase na tlačovej konferencii. "Cítila som sa skvele, veľmi dobre som sa pohybovala. Bol to výborný zápas," dodala bývalá svetová jednotka, ktorá paradoxne zaznamenala menej víťazných úderov ako súperka - dvanásť.

Estónka pri svojej premiére v grandslamovom štvrťfinále vyprodukovala 15 víťazných úderov, no zároveň aj rovnaký počet nevynútených chýb.

"Nevyberám si, zisk titulu na akomkoľvek grandslamovom turnaji je pre mňa priorita. Cítim, že zisk tejto trofeje už nie je nereálny, som sebavedomejšia," doplnila úradujúca šampiónka z Wimbledonu Halepová.

Španielka Muguruzová Blancová postúpila po tuhom boji, keď potrebovala prelomiť podanie súperky až päťkrát. Pomohlo jej k tomu 21 víťazných úderov a šesť bodov priamo z podania v zápase, ktorý trval hodinu a 33 minút.

"Niekedy sa necítite dobre, no bojujete a zostávate stále v hre. Prvý set bol ťažký, mala som pocit, že trvá snáď hodinu. Bol to mimoriadne ťažký set, som šťastná, že som ho získala," tešila sa po zápase bývalá svetová jednotka.

Víťazka dvoch turnajov veľkej štvorky z rokov 2016 a 2017 definitívne potvrdila návrat do niekdajšej formy, keď po päťke turnaja Eline Svitolinovej a deviatke Kiki Bertensovej skončila na jej rakete ďalšia nasadená hráčka.

"Neprišla som sem so skvelými pocitmi, vôbec som si nehovorila, ako ďaleko zájdem. Mala som dosť starostí nad premýšľaním, ako budem dnes trénovať. Každý deň som sa cítila lepšie. Frustráciou z toho, ako bude vyzerať moja budúcnosť som sa zaoberala čoraz menej," dodala hráčka, ktorej predchádzajúca sezóna nevyšla.

Muguruzová má s Halepovou úspešnú bilanciu vzájomných duelov. Zdolala ju trikrát, Rumunka uspela dvakrát.

ženy - dvojhra - štvrťfinále:

Simona Halepová (4-Rum.) - Anett Kontaveitová (28-Est.) 6:1, 6:1


Zdroj: YouTube/geraldcuijk

Garbine Muguruzová Blancová (Šp.) - Anastasia Pavľučenkovová (30-Rus.) 7:5, 6:3


Zdroj: YouTube/geraldcuijk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Tenis