11. 07. 2020 15:26 | BRATISLAVA/TASR

Schmiedlová získala cenný skalp. Ukončila neporaziteľnosť svetovej osmičky na Slovensku

Proti Belinde Benčičovej slávila úspech vďaka aktívnej hre, jej veľkou zbraňou bol obojručný bekhend po čiare.

Anna Karolína Schmiedlová počas prvého hracieho dňa turnaja Privatbanka Open 2020.
Anna Karolína Schmiedlová počas prvého hracieho dňa turnaja Privatbanka Open 2020. Foto: TASR/Pavol Zachar

Po priateľskom stretnutí fedcupových tímov s Českom mala hlavu v smútku. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová prehrala v úvodný júlový víkend na harde v NTC s Markétou Vondroušovou i Terezou Martincovou. Po návrate na antuku však ožila a v sobotnom semifinále turnaja Privatbanka Open získala cenný skalp svetovej osmičky.

Po triumfe 6:3, 1:6, 6:3 nad najvyššie nasadenou Švajčiarkou Belindou Benčičovou bola na svoj výkon hrdá. "Bolo to z mojej strany asi tisíckrát lepšie ako na Bratislava Open na Slovane, kde som s Belindou uhrala jediný gem. Bojovala som, aj keď sa už cítim unavená. Nebolo ľahké prejsť na antuku, po stretnutí s Českom som bola smutná. Som rada, že som to zlomila a že niekto Belindu na Slovensku konečne zdolal," tešila sa nasadená trojka.

Proti Benčičovej slávila úspech vďaka aktívnej hre, jej veľkou zbraňou bol obojručný bekhend po čiare. "Na kurtoch Slávie STU sa mi hrá veľmi dobre. Vedela som, že nemám čo stratiť. Snažila som sa diktovať tempo. Podmienky neboli ľahké, no vietor ublížil viac Belinde ako mne. Vždy sa opieram o obojručný bekhend a dnes mi fungoval výborne. Často som ho hrala po čiare a hrala som ho odvážne, dokázala som ním súperku zatlačiť. Toto víťazstvo mi veľmi pomôže po psychickej stránke. V tenise je to raz lepšie a raz horšie, no určite je to pre mňa náplasť za nevydarené stretnutie s Českom. Zdvihne mi to sebavedomie."

Vo finále sa stretne s dobrou kamarátkou Viktóriou Kužmovou, ktorá v semifinále zdolala Eszter Mériovú 6:4, 6:0. "Už sme spolu s Viki viackrát hrali, už som si na to zvykla. S mnohými dievčatami sa dobre poznám. Či sme dobré kamarátky alebo nie, na finálový zápas nastúpim s cieľom zvíťaziť," zdôraznila zverenka trénera Petra Hubera.

Kužmová v dueli s Mériovou v prvom sete bojovala nielen so súperkou, ale aj so silným vetrom. V druhom dejstve už na dvorci dominovala. "Hrať v silnom vetre je oveľa ťažšie. Moja súperka sa dnes veľmi snažila, dobre behá a v prvom sete to bolo vyrovnané. Ja som sa nevedela správne postaviť k loptám, potom som sa však chytila. S Kajkou sme hrali veľakrát, často spolu trénujeme. Poznáme sa na kurte i mimo neho. Na antuke hrá veľmi dobre, čo potvrdila víťazstvom nad Belindou Benčičovou. Na finálový zápas sa veľmi teším," uviedla odchovankyňa košického tenisu. 


VIAC Z Tenis