19. 01. 2021 08:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Celkom iná Dominika Cibulková. Takto si v prvej línii "odpykávala" trest za protekčnú vakcínu

Tenistka na bratislavských Kramároch zapisovala ľudí, ktorí sa prišli dať otestovať.

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Foto: TV Markíza
Dominika Cibulková.
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

Dominika Cibulková od utorkového (19. 1.) rána pomáhala ako dobrovoľníčka v rámci testovania na mobilnom odberovom mieste v bratislavskom Národnom ústave detských chorôb. Ministerstvo zdravotníctva prijalo jej pomoc, ktorú ponúkla po verejnej kritike, pretože sa dala prednostne s manželom očkovať proti koronavírusu.

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková Foto: TV Markíza
 

Slovenská tenistka robila administratívnu činnosť, zapisovala ľudí, ktorí sa prišli dať otestovať. Jej manžel, ktorý sa tiež dostal prednostne k očkovacej látke, neprišiel. Bol doma s ich malým synom.

 

Dominika sa ešte raz ospravedlnila ľuďom, že sa nechala neoprávnene zaočkovať proti COVID-19. Je pripravená pomôcť aj iné dni. „Určite by som rada podala pomocnú ruku aj iné dni, mojou prioritou je teraz aj môj syn, ktorého ešte stále kojím," povedala Dominika.

Dominika Navara Cibulková (vpravo) v ochrannom obleku pomáha počas testovania na ochorenie COVID-19.
Dominika Navara Cibulková (vpravo) v ochrannom obleku pomáha počas testovania na ochorenie COVID-19. Foto: TASR/Jaroslav Novák
 

Tenistka prezradila, že po zaočkovaní nemala žiadne vedľajšie účinky ani problémy. Dva dni citíla iba slabú bolesť po vpichu na ruke, tak ako to býva pri bežnom očkovaní. Druhú dávku vakcíny by mala dostať do troch týždňov.

 


VIAC Z Tenis