13. 01. 2022 07:27 | MELBOURNE/TASR

Slováci spoznali súperov na Australian Open

Schmiedlová v 1. kole proti Ostapenkovej, Molčana čaká Ruud.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. Foto: TASR/AP Photo/Andy Brownbill

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne proti 26. nasadenej Jelene Ostapenkovej z Lotyšska. Kristínu Kučovú čaká Japonka Misaki Doiová, Alex Molčan sa v 1. kole mužského singla stretne s ôsmym nasadeným Nórom Casperom Ruudom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Najvyššie nasadený hráč v pavúku mužskej dvojhry Srb Novak Djokovič by mal odštartovať púť za obhajobou titulu duelom proti krajanovi Miomirovi Kecmanovičovi. Stále však nie je isté, či na turnaji nastúpi. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke zvažuje využiť svoju právomoc a opätovne mu zrušiť víza.

Ak "Nole" dostane zelenú, bude môcť zabojovať o svoju desiatu trofej z Melbourne a celkovo 21. z podujatí veľkej štvorky. Rus Daniil Medvedev si ako turnajová dvojka na úvod skríži rakety so Švajčiarom Henrim Laaksonenom. V ženskom singli je nasadenou jednotkou domáca Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktorá vstúpi do turnaja súbojom s niektorou z úspešných kvalifikantiek.


VIAC Z Tenis