22. 06. 2017 22:38 , článok bol aktualizovaný 22. 06. 2017 23:49 | KIELCE/Robert Ďurkáč

Bude to tak? Za týchto okolností Slovensko na ME 21 postúpi do semifinále

Hráčom spod Tatier však ani triumf nad severanmi nemusí zabezpečiť účasť medzi štvoricou najlepších.

Gólová radosť Slovákov v zápase ME 21 proti Švédsku.
Gólová radosť Slovákov v zápase ME 21 proti Švédsku. Foto: TASR

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili vo svojom záverečnom zápase A-skupiny nad Švédskom 3:0 vďaka gólom Martina Chriena, Jaroslava Mihalíka a Ľubomíra Šatku.

Keďže v druhom zápase skupiny si Angličania poradili s domácimi Poliakmi 3:0, zverencom trénera Pavla Hapala ušla priama miestenka do semifinále o jediný bod. Kolíska futbalu nazbierala v troch dueloch sedem bodov, naši "sokolíci" o bod menej.

Hráčom spod Tatier však ani triumf nad severanmi nemusí zabezpečiť účasť medzi štvoricou najlepších. Na druhej strane, nahráva nám do kariet fakt, že naši traja konkurenti v boji o postup z druhej priečky - Česko a Taliansko - by museli vo svojich posledných dueloch skupiny vyhrať aspoň 3:0 a nedostať žiadnu kartu. Portugalsko musí dať štyri góly a vyhrať aspoň o tri. Do semifinále by ho teda posunul aj výsledok 4:1.

Zostrih zápasu so Švédskom

 

Zdroj videa: TV Markíza

Portugalci hrajú s Macedóncami, naši západní susedia Česi si zmerajú sily s Dánmi a na Talianov čakajú Nemci, ktorí ako jediní na ME neinkasovali ani jeden gól. Pokiaľ by vyhrali rovnako, ako my, teda 3:0, rozhodovali by body za udelené žlté a červené karty.

Ani jeden z tímov nemá na konte vylúčenie, smerodajný by teda bol počet žltých kariet. My, Česi aj Taliani máme po štyri, Portugalci až sedem, a oni by preto museli vyhrať už spomenutým štvorgólovým rozdielom.

Pokiaľ by ani tento aspekt nerozhodol o postupujúcom, hodnotil by sa koeficient krajiny, ktorý máme z tejto štvorice najhorší.

V prípade nášho postupu sa stretneme so Španielskom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z U21 euro