24. 06. 2017 22:30 | BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Možností bolo tak málo a predsa! Vývoj v C skupine znamená stopku pre slovenských sokolíkov

Slovenská "21" ukázala v Poľsku svoje kvality, no pri prísnom systéme sa musí uspokojiť s piatym miestom.

Slovenskí hráči ďakujú priaznivcom na ME 21 po víťazstve nad Švédskom.
Slovenskí hráči ďakujú priaznivcom na ME 21 po víťazstve nad Švédskom. Foto: TASR

Tri dni sme rátali, až sme dorátali. Neúprosná postupová matematika na EURO U21 napokon nevyšla v náš prospech a hoc slovenská „21" predviedla famózne výkony, zo základnej skupiny sa jej postúpiť nepodarilo. Keďže Česi s Dánskom prehrali a Taliani zdolali Nemcov iba 1:0, bude to práve Nemecko a Taliansko, ktoré spolu so Španielskom a Anglickom zabojujú o majstrovský titul.

Infarktový zápas Portugalska s Macedónskom sme ešte prežili, no v sobotu sme potrebovali správne výsledky v dvoch dueloch. A aj keď možností, ako „nepostúpiť" bolo podstatne menej, predsa nám to nebolo súdené.

Dáni boli od začiatku zápasu aktívnejší a aj keď Česi stále doťahovali, bolo to málo. Od našich susedov sme určite čakali viac. Skôr sme sa obávali, aby nehrali podobne ako Portugalsko a nevyhrali vysoko. No a keďže toto dianie sledovali aj Taliani s Nemcami, v druhom polčas za stavu 1:0 pre Taliansko sa už ani jeden z tímov veľmi snažiť nemusel. A tak to aj vyzeralo. Opatrný futbal už gól nepriniesol a slovenskí sokolíci sa tak po dvoch dňoch čakania môžu zbaliť a ísť domov.

Aj napriek tomu im však ďakujeme. V Poľsku ukázali, že nám vyrastá kvalitná futbalová generácia, o ktorej ešte určite budeme počuť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z U21 euro