26. 06. 2017 10:39 | BERLÍN/kc, TASR

Nemci reagujú na Hapalovu kritiku

Na Hapalove slová reagoval športový riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu Horst Hrubesch.

Na snímke v strede Horst Hrubesch, športový riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu.
Na snímke v strede Horst Hrubesch, športový riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu. Foto: Profimedia.sk

Koniec slovenskej dvadsaťjednotky na ME U21 v Poľsku mal trpkú príchuť. O vypadnutí nášho výberu totiž rozhodol sobotňajší zápas Taliansko U21 - Nemecko U21. Nemeckému výberu stačila na postup aj prehra 0:1 a podľa toho aj vyzeral koniec zápasu, ktorý sa iba dohrával a obidva tímy nejavili snahu s výsledkom niečo urobiť.

Nič sa však nedá robiť, kalkulovanie patrí aj k futbalu a keď už si niekto zaslúži kritiku, je to práve UEFA, ktorá ma na svedomí formát turnaja aj postupový kľúč.

Zostrih zápasu Taliansko U21 - Nemecko U21:

 

Nemci si takpovediac vybrali ľahšiu cestu, pred zápasom totiž na základe predošlých výsledkov v skupine, by málokto pochyboval, že nebudú schopní poraziť Talianov. Tí toho na turnaji veľa nepredviedli a dá sa povedať, že k postupu prišli ako „slepý k husliam". Na Slovensku sa po tejto „krivde" vzniesla veľká vlna väčšinou prehnanej kritiky na adresu Talianska a najmä Nemecka. Za všetko hovorí reakcia premiéra Roberta Fica , ktorý prekvapil už len tým, že sa ozval.

"Predseda vlády SR Robert Fico je rozčarovaný zo spôsobu, akým bol slovenský národný tím do 21 rokov vyradený z európskeho futbalového šampionátu v Poľsku. Veľmi ho znepokojuje, že výsledok zápasu Nemecko-Taliansko vyvoláva vážne pochybnosti o tom, že bol odohraný v duchu fair play. A preto už zajtra zašle otvorený protestný list prezidentovi UEFA," uviedla včera hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Szabóová.

Otvorený list premiéra šéfovi UEFA


Ostrá kritika na adresu Nemcov a Talianov zaznela aj z úst trénera sokolíkov Pavla Hapala . Ten v emotívnom prejave označil počínanie týchto dvoch tímov za hanbu.

Nemci sa bránia a kritické reakcie ich prekvapili. Na Hapalove slová reagoval športový riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu Horst Hrubesch . „Nalejme si čistého vína. Keď sa niekto snaží hrať na istotu v posledných piatich alebo šiestich minútach, je to podľa mňa úplne normálne," uviedol Hrubesch.

„Tešíme sa, že sme sa dostali do semifinále, pretože to bol poriadne náročné. A pri týchto pravidlách aj tak trochu zákerné," priznal hráč nemeckej U21 Davie Selke.

„Cez polčas sme si povedali, že ostaneme naďalej pokojní. Snažili sme sa o viac štandardiek. V tom zápase nám ale nevychádzalo všetko tak, ako sme si predstavovali. V posledných troch minútach sme dostali signál, že tento výsledok bude vyhovovať obom tímom. Takže je celkom pochopiteľné, že sa to dohralo takýmto spôsobom," povedal v rozhovore pre televíziu ARD tréner Nemecka Stefan Kuntz .

„Tešíme sa, že sme sa dostali do semifinále, pretože to bol poriadne náročné. A pri týchto pravidlách aj tak trochu zákerné," priznal hráč nemeckej U21 Davie Selke .

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z U21 euro