26. 06. 2017 16:20 | BRATISLAVA/TASR

Po Ficovi poslal list šéfovi UEFA aj Kováčik

Presné znenie listu nechce prvý muž slovenského futbalu zverejňovať.

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.
Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. Foto: TASR

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik vyjadril spokojnosť s účinkovaním reprezentačného tímu do 21 rokov na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku. O to viac ho mrzí spôsob, akým zverenci trénera Pavla Hapala vypadli z turnaja, a to, čo predviedli vo vzájomnom zápase Taliani s Nemcami.

Výsledok duelu C-skupiny (Taliani vyhrali 1:0) stačil obom tímom na postup do vyraďovačky, "squadra azzurra" vyhrala skupinu a Nemci postúpili ako najlepší tím z druhých miest vďaka lepšiemu skóre ako Slovensko a Portugalsko.

Kováčik poslal Čeferinovi osobný list

Slováci neoficiálne skončili na ME 21 na 5. mieste. "Určite môžeme byť spokojní s výkonmi našich hráčov, s predvedenou hrou, získali si nesmierne veľa priaznivcov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. A to je úžasné. To, čo je rovnako úžasné, sú naši diváci, ktorí prišli v obrovskom množstve a zaslúžia si veľký obdiv, rešpekt, a o to je smutnejšia dohra, ktorú sme už my, žiaľ, nemali vo svojich rukách – teda to, čo predviedlo vo vzájomnom zápase Taliansko s Nemeckom. Tá pachuť a smútok z tohto celého, čo sa udialo, jednoducho zostane, no bohužiaľ nič s tým nevieme robiť okrem protestu a nášho vyjadrenia, ktoré posielame prezidentovi UEFA Aleksandrovi Čeferinovi," uviedol Kováčik v rozhovore pre oficiálny web SFZ.

Presné znenie listu nechce prvý muž slovenského futbalu zverejňovať. "Je to síce oficiálna, ale osobná komunikácia, adresovaná priamo prezidentovi UEFA a nepatrí sa zverejňovať súkromnú korešpondenciu. Ide však o pomenovania situácie, ktorá sa stala a apelujeme na to, že sme riadny člen UEFA a na základe toho si zaslúžime adekvátny rešpekt a fair play aj od takých veľkých a futbalovo vyspelých krajín, akými sú Nemecko a Taliansko."

Kováčik priznal, že sa z médií dozvedel o liste, ktorý poslal Čeferinovi premiér Robert Fico no podľa slov šéfa SFZ to predseda vlády so zväzom nekonzultoval.

Posledný polrok ukázal nádej na svetlú budúcnosť

Slovenský futbal má za sebou úspešný polrok, v ktorom A-tím víťazstvom v Litve zostal v hre o postup na MS aj na jeseň a reprezentácia do 21 rokov svojím vystúpením na ME vzbudila obrovský záujem vo verejnosti.

"Som spokojný a teším sa na jeseň, lebo určite sa v A-mužstve objavia hráči z dvadsaťjednotky, ktorí sa tam dlhodobo pýtajú a pýtali, ale dohoda trénerov áčka a dvadsaťjednotky bola jednoznačná, že len vo výnimočných prípadoch budú hráči U21 pozývaní do áčka, lebo sme dávali veľký dôraz na úspech dvadsaťjednotky na ME v Poľsku," povedal Kováčik.

Výsledky oboch reprezentačných výberov dávajú slovenskému futbalu veľkú nádej smerom do budúcnosti. "Som o tom presvedčený a ako som už veľakrát povedal, v najbližších rokoch sa Slovensko o svoju budúcnosť báť nemusí. Verím, že hráči, ktorí prídu do áčka z dvadsaťjednotky, prinesú do tímu kvalitu, dobré spôsoby, dobrú komunikáciu a trénerovi Kozákovi sa výkonmi odvďačia za to, že ich nominoval."

Kováčika neteší situácia okolo futbalu v kluboch VSS Košice a v Banskej Bystrici. "Ťažko sa mi vyjadruje k situácii v Košiciach, aj keď som tam mal minulý týždeň stretnutia so zástupcami mesta, aj so zástupcami klubu. Nie som totiž po nich oveľa múdrejší, ako som bol pred desiatimi dňami. V Banskej Bystrici sa hľadá cesta ako zachovať futbal v meste, ako ho zjednotiť do nejakého klubu, ktorý by mohol pokračovať v histórii banskobystrického futbalu, aj keď momentálne je v 3. lige. Hlavne však, čo je dôležité, je zachovanie mládežníckeho futbalu a ja verím tomu, že spoločne s mestom a klubom Kremnička sa nám podarí vyriešiť situáciu tak, aby to svetlo do budúcnosti zostalo," vyslovil sa šéf SFZ.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z U21 euro