11. 06. 2018 20:24 | GROZNYJ/TASR

Salahov štart v úvodnom zápase Egypta je stále neistý

Čečenský líder Kadyrov sa s ním fotil v Groznom.

Mohamed Salah.
Mohamed Salah. Foto: AP Photo/Musa Sadulayev

Štart Mohameda Salaha v piatkovom úvodnom zápase Egypťanov na MS proti futbalistom Uruguaja je stále otázny. Realizačný tím "faraónov" je ochotný s rozhodnutím čakať až do posledných chvíľ. 

Salah utrpel zranenie ramena vo finálovom zápase Ligy majstrov, v ktorom jeho Liverpool podľahol Realu Madrid 1:3. 

Sergio Ramos fauluje Mohameda Salaha vo finále Ligy majstrov vo futbale FC Liverpool - Real Madrid.
Sergio Ramos fauluje Mohameda Salaha vo finále Ligy majstrov vo futbale FC Liverpool - Real Madrid. Foto: TASR/AP/Efrem Lukatsky
 

Najlepší strelec uplynulého ročníka Premier League absolvoval v pondelok iba 30-minútový výklus. "Mohol by byť na lavičke náhradníkov, ale konečne rozhodnutie ešte nepadlo," povedal tímový doktor Egypťanov Mohamed Abouelela pre agentúru AP. 

"Mohamed spolupracuje s fyzioterapeutom a trénuje v posilňovni. Veríme, že sa k nám pripojí už v zápase proti Uruguaju. Určite však naňho nebude tlačiť, je predsa jedným z nás," nechal sa počuť výkonný riaditeľ tímu Eihab Leheita. 

K výprave Egypta sa pripojil aj fyzioterapeut Salahovho zamestnávateľa FC Liverpool. Leheita poprel, že by anglický klub vyvíjal na Egypt tlak, aby Salaha nenasadzovali do zápasu v prípade, že nie je úplne v poriadku.

Egypt sa v A-skupine stretne okrem Uruguaja aj s Ruskom a Saudskou Arábiou. 

Líder Čečenska - autonómnej republiky Ruskej federácie - Ramzan Kadyrov využil príchod egyptskej futbalovej výpravy na to, aby sa odfotografoval s hviezdou "faraónov" Mohamedom Salahom. Čečensko bude tréningovou základňou Egypťanov počas MS.  

"Štadión šalel, keď som sa spolu s Mohamedom Salahom objavil na trávniku," napísal Kadyrov na svojom účte na ruskej sociálnej sieti VKontakte.

Líder Čečenska Ramzan Kadyrov a egyptský reprezentant Mohammed Salah..
Líder Čečenska Ramzan Kadyrov a egyptský reprezentant Mohammed Salah.. Foto: TASR/AP
 

Svoj príspevok zakončil kritikou krajín, ktoré podľa neho Rusku neželajú udelenie organizácie MS: "Nepriatelia Ruska zúria, pretože nám chceli prekaziť cestu k šampionátu. Prezident Vladimír Putin a jeho tím však dokázali, že pre našu veľkú vlasť neexistuje úloha, ktorú by sme nezvládli."

Aktivisti kritizujú Egypťanov za to, že si za svoj hlavný tábor počas MS zvolili práve Čečensko, región v Severnom Kaukazsku, kde sa podľa nich porušujú ľudské a občianske práva. Kadyrov už v minulosti na štadióne, ktorý pomenoval po svojom otcovi Achmatovi, privítal reprezentácie Iránu a Tuniska. Informovala agentúra DPA.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z WC 2018