13. 06. 2018 12:48 | MOSKVA/kc

Ruský obranca má recept na súperov: Suáreza pohryziem, Salaha zlikvidujem ako Ramos

Rusko sa v skupine stretne postupne so Saudskou Arábiou, Egyptom a Uruguajom.

Ruský futbalový obranca Ilja Kutepov.
Ruský futbalový obranca Ilja Kutepov. Foto: TASR/AP/Pavel Golovkin

Ruská reprezentácia pred domácimi MS vo futbale nemá "veľké oči" a úspechom by pre ňu bol aj postup zo základnej skupiny. Jasným favoritom je Uruguaj a zborná by sa mala o druhú priečku pobiť z Egyptom.

Tím zostavený prevažne z hráčov Spartaka Moskva si v prvom zápase zmeria sily so Saudskou Arábiou. Obranca Iľja Kutepov (29) ale verí, že domáci môžu potrápiť aj Uruguaj. Pred turnajom nešetril ostrými slovami a na tlačovej konferencii prezradil svoj plán, ako zastaviť Luisa Suáreza či Mohameda Salaha.

Sergio Ramos fauluje Mohameda Salaha vo finále Ligy majstrov vo futbale FC Liverpool - Real Madrid.
Sergio Ramos fauluje Mohameda Salaha vo finále Ligy majstrov vo futbale FC Liverpool - Real Madrid. Foto: TASR/AP/Efrem Lukatsky
 

„Salah ma vôbec netrápi. Ako ho zastavíme? Môžeme urobiť to isté, čo Sergio Ramos vo finále Ligy majstrov, uviedol ruský obranca, narážajúc na zápasnícky chvat, ktorým Španiel vyradil egyptskú hviezdu z hry.

Novinári chceli od Kutepova vedieť, aký recept má na Uruguaj. Pýtali sa ho, či sa neobáva Luisa Suáreza - hlavnej útočnej hrozby juhoamerickej krajiny.

„Suárez? Vôbec nie. Keď bude treba, tak ho uhryznem," prekvapil na tlačovke nekompromisný obranca. Všetkým bolo jasné, že naráža na incident z MS 2014, keď uruguajský útočník zanechal odtlačok svojich zubov na ramene talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho. 

Luis Suaréz po uhryznutí Giorgia Chielliniho.
Luis Suaréz po uhryznutí Giorgia Chielliniho. Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z WC 2018